Küsimused mulle

31. detsember 2016

Minu tähemärk ja Mangi aastahoroskoop 2016

Täna on aeg lõppevale aastale tagasi vaadata. Teen seda koos Mangi aastahoroskoobiga, et vaadata, mis on täppi läinud, mis mitte. Igapäevaselt ma horoskoope ei jälgi ja võtan asja meelelahutusena nagu Mallukast teemasidki Perekoolis. Tõesti mind ei huvita, kuidas ta elab ja kuidas tal läheb, aga teada tahaks ikka ju: D
Natuke uurisin ta vastukaja minu blogipostitusele ja no ausalt, üks räägib aiast, teine aiaugust ja kommentaarid kiidavad kõike takka. Mulle tuli üllatusena esiteks, et Mallukas töötab, alles ta ju sünnitas. Ok, see selleks. Tee kodus tööd, eriti veel sellist, mida sa armastad. Super ju. Aga ma olen aru saanud, et Mariga pole kõik korras. Üks väidab, et talle on puue määratud, teine jällegi, et lapsega on lihtsalt vähe tegeletud. Mallukas jällegi väidab, et ta 24/7 lapsele olemas.

Ma ei tea täpselt, kui vana Mari on, aga minu noorimast on ta pisut noorem vist ja mul on selge pilt sellises eas lapse arengust. Minu mätta otsast võttes pole ma oma lapsele 24/7 kunagi olemas olnud, aga laps on oma eakohaselt arenenud.

Milleks aga hakata ajama mingit jama, et kõik on parimas korras. Ei ole ju. Oma laps on küll igale emale kõige armsam ja see kindlasti pimestab mingil määral, kuigi teised ju püüavad tema silmi avada. Mallukas aga ajab rõõmsalt oma rida, on ise veel uhke selle üle ja loodab, et asi laheneb iseenesest. Aga tõesti, pole minu asi, lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus, milleks mul pisike õigus ikka on. Kui ta arvab, et kõik on korras ja fine, andku minna. Tema elu.

Niisiis....Mangi aastahoroskoop Sõnni tähemärgile aastal 2016


Kui ma oma tähemärgi ennustust loen, siis esimese raksuga ütleks, et täielik jama.

Lubatakse abielu, lapsi, kel lapsed juba olemas, pisiperet. Aga kohe ka nenditakse, et elame maailmas, mis on täis kriise. Meil aga on keerulistes olukordades rohkem õnne ellu jääda. See on juba tõele natukene lähemal. Seda võiks samastada koondamiste lainega, mis meil aastalõpus tööl aset leidis. Mina jäin sel korral ellu.

Jaanuaris näevad sõnnid vaimusilmas kõike head, mida korda saata vaja oleks. Perspektiivid, mis avanevad, rõõmustavad neid, paraku on neis ka omajagu illusioone. No ei ütleks. Mina olen selle aastaga rohkem saavutanud, kui ma eales loota oleks osanud. Jällegi näiteks töökoht, mis sadas alla lausa taevast ja tuli nii ootamatult.

Veebruaris lubatakse soodsaid olusid oma varasemate plaanide elluviimiseks, eriti mis puudutab isiklikku elu: abielu, elukohamuutust, kinnisvaratehinguid. Ei ole mul midagi muutunud, kõik on stabiilselt sama: abielu on juba ammu lahutatud, uuesti abielluda ei kavatse ja ei olegi seda kellegagi teha, elan samas kohas ja kinnisvara seis on ka aastaid juba sama.

Alates 16. veebruarist nõuab tööalane tegevus suuremat tähelepanu. Läheb täppi. Alustasin uues kohas 15. veebruaril ja eks esimesed nädalad olid pingelised ja vajasid sisseelamist. Tegelikult kulus selleks isegi rohkem aega, sest päris mitu kuud oli nii, et iga jumala päev õppisin midagi uut. Tagasi mõeldes võib ainult muiata, kuidas ma voodite maailma sukeldusin ja olin justkui võõrkeelses maailmas. Nüüdseks on asi selge ja naudin oma tööd.

Märtsis juba imestavad lähedased ja kolleegid, kuidas minul küll kulgeb kõik plaanipäraselt samal ajal kui maailmas ja lähiümbruses toimuvad pöördelised sündmused. Teiste eest ma kahjuks rääkida ei oska. Eks ma kodus muidugi rääkisin õhinaga oma tööst ja kui rahul ma uues kohas olen. Kas keegi imestas mu entusiasmi üle, pole mulle teada. Eestlased ju eriti oma tunnetest ei räägi. Igaüks nohiseb omaette oma nurgas.

Märtsikuu kolm viimast päeva olevat kui tilk tõkatit meepurki. Ei tea, ei mäleta. Ma olen nii positiivne inimene, et halba ma eriti ei mäleta. Ju siis pole olnud ja las nii jäädagi.

Aprillis ettevõtmised takerduvad. Eelmise kuu lõpus alguse saanud arusaamatused jätkuvad. Ohoo...mitte kuidagi ei tule meelde. Ja veel lausa 18. kuupäevani? Selgub, et elan siiski samas maailmas kus teisedki ja tormid ei jäta mindki puutumata. Mäluga on mul juba pikemat aega kehvasti, õnneks asjad, mida ma ei mäleta, on enamasti halvaendelised.

Tuleb ka tevisega probleeme - üks vana tõbi tuletab ennast meelde. Sellest mäletan ma küll midagi. Mis kuul see täpselt oli, ma ei tea, aga mu vana ärevushäire aastast 2011 andis märku. Kuidagi ma sain sellest omal jõual aga jagu. Jätsin kohvijoomist vähemaks ja sellest oli juba suur abi, et kõik muu ka paika loksuks.

Tüliderohkeks kisub 27. -30. aprill, ja mitte ainult tööl, vaid ka kodus. Mulle näib, et liiga palju on minu kanda ja vastutada. Jällegi ei oska eriti kurta. Olen oma töö alati heameelega ära teinud. Kodus hakkas sel ajal küttekollete lammutamine ja uute ehitus (LINK). Igati rõõmustav aeg. Ei olnud midagi hullu. Natukene rohkem paberimajandust ja kodus palju tolmu, aga tänu pere ja sõprade toetusele sai kõik tehtud.

Mais oleksin pidanud leidma oma teise poole. Kes otsib, see leiab. Mina pole saanud aega sellega tegeleda. Aga jah, nagu mulle meenub, on mu isa ka Sõnn ja tema leidis vist sel ajal omale teise poole.
Vanad Sõnnid (mina) oleksid pidanud suurt rõõmu tundma lastelastest, aga neid mul ka veel ei ole. Kusjuures paljudel minu eakaaaslastel juba on ja see on päris hirmutav. Kas tõesti olen juba sealmaal oma eluetapiga, et aeg on vanaemaks saama hakata. Ise küll veel nii ei tunne ja ei ole valmiski vanaemaks saama.

Juunis on rahalised raskused. No seda on lihtne minu horoskoopi sisse kirjutada, sest mul on krooniline rahapuudus. Mitte et ma mingi arutu laristaja oleks, aga mulle meeldib viimnegi sent millegisse asjalikku paigutada, millest on rõõmu pikaks ajaks. Sellisel juhul mul rahast kahju ei ole ja olen valmis närutama.

Juulis tunnen ma suurt vajadust tuulutamiseks. See on puhkusekuu, mis sobib reisideks nii kodu - kui välismaal. Tegelikult oli mul pisikene puhkus vahetult enne Jaanipäeva ja siis tegime lastega kiire tiiru Saksamaale(LINK). Juulis aga tegime Peipsiäärse kiirpuhkuse Kauksi puhkekülas (LINK), mis lastele jättis kustumatu mälestuse.

Kuu teises pooles elu nii roosiline enam ei ole - ootamatud sündmused ja muutunud olud viivad Sõnni tasakaalust välja. Siin kahtlustan ma raskeid aegu seoses Jaskariga. Temaga on mul sel aastal üksjagu muret olnud, äärepealt oleksin murdunud. Tänu pere toetusele olen ennast ikka ja jälle püsti ajanud, sest ma ei saa lubada omale murdumist. Pean vastutama siiski ka oma teiste laste heaolu eest.

Augustis jätkub minu halb tuju, sest turvalisus puudub, mida minuga väga harva juhtub. Tavaliselt olen ma ise tugi ja kindel sammas oma lähedastele. Ent maailmas toimuv paneb nüüd ka mind tuleviku pärast muretsema. Kui nüüd maailma mastaabis rääkida, siis sõda ma kardan ja kui ikka Nato lennukite müra minu maja kohal on, siis on mu kujutlusvõime piiritu. Kevadel ma isegi kaalusin mõtet, et milleks seda kartult maha panna, kui keegi võib iga hetk pommi mu põllulapile lennutada. Täielik sõjaolukorra tunne tuli peale. Ja eks hirmsaid asjumaailmas on ka päris ohtrasti juhtunud. Ei jõua üht asja unustadagi, kui uus katastroof peale tuleb.

Alates 23. augustist muutun väidetavalt taas optimistlikumaks. Hea seegi.

Septembris, mil maailmas on palju ebamäärasust, näitan üles suurepäraseid organisaatorivõimeid. Sõnniliku järjekindlusega loon ma endale ja oma perele õnnelikku elu. Alateadlikult võib - olla tõesti, sest oktoobris sai juba selgeks, et saan võimaluse kodus tööle hakata - päris oma kodukontori oma unistuste tööga:)

Oktoobris hakkan rohkem mõtlema ja vähem rabelema. Leian, et minu suurim väärtus on minu isiklik elu, ja need, kes ei abiellunud mais, saavad seda teha nüüd.  See ei käi absoluutselt minu kohta, see pidev mehe otsimine. Minu iskilik elu momendil on minu lapsed, mehele siin kohta ei ole.

Tegelikult eile oli mul kaks sellist "mehe" variant - ühe puhul ei võtnud mina vedu, teise puhul jõudis keegi teine juba käpa peale panna.

Ma siin müüsin oma kasutatud kodutehnikat ja see isik, kes siin järel käis, andsi mulle Messengeri kaudu teada, et võiksime suhtlema hakata. Ju ma siis läksin talle peale oma rasvaste juuste ja kodu jopega:D

Teine juhus oli eile peol, kus ma tõesti võin õelda kaugvaatluse põhjal, et seal oli üks mees, kes minu huvi äratas. Oli kohe selline nummi, et oleks võinud lähemalt tundma küll õppida. Aga see asi lõppes juba eos, sest ma ei saanud aru, kellega ta sinna tulnud oli ja lõpuks selgus, et tal oli juba käpp peale pandud. Aga ega sest midagi ei olnud, lihtsalt sellised sähvakad mu igavavaõitu eraelus:)

Novembris on võimalus teoks teha oma varasemad plaanid, nii ametialased kui isiklikud. Jah, tõesti, saab teoks minu kaua planeeritud köögi kapitaalremont(LINK) ja käima läheb kodukontor (LINK). Saan iga päev kodus oma unistuste tööd teha, olen lastele olemas ja saan selle eest veel palka ka:) Olen tänulik.

Alates 22. kuupäevast kukub mulle kaela suur kohustus ja vastutus. Seetõttu tuleb detsember pingeline ja konfliktne, tööd on ülemäära palju, ehki raha lubatakse korralikult. No pole olnud, vähemalt tööalaselt küll midagi kontimurdvat olnud ei ole. Pigem isiklikus pereelus on olnud raskeid aegu ja olen pead murdnud, kus ma küll vea tegin ja mille eest mind karistatakse. Aga usklik nagu ma olen, usun ma karmasse :D Ju saan teenitult oma vitsad.

Kokkuvõtteks olen ma oma aastaga tervikuna rahul. Mis rahul, mul on super hästi läinud.

31 kommentaari:

 1. Tasub lugeda ja mõtiskleda...
  https://kristallkuul.wordpress.com/2016/12/30/blogimisest-ja-monitamisest/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma arvan, et saada see link Mallukale, see käib tema kohta rohkem ju. Suurem osa ajast mõnitab ja arvustab Mallukas teisi, aga temale on ju kõik lubatud. tema pole ju paha, kui ta kedagi avalikult häbiposti paneb ja annab hoogu inimese mõnitamisele laias plaanis. ma arvan, et see käitumine on püha, aga kui teised tema elu arvustavad, siis on kuri karjas. Kõige hullemad on silmakirjalikud inimesed ja sellised on nii Mallukas kui tema fännid.

   Kustuta
 2. Sorri, aga Sa oled tõsiselt loll :D

  VastaKustuta
 3. No andke andeks, aga sa oled ikka ehtne debiil :D

  VastaKustuta
 4. Kes küll pakkus putru et suu avasid eriti veel sellisel teemal nagu laps(ed).

  VastaKustuta
 5. Mallukas on korduvalt öelnud, et Maril ongi arenguga probleeme, tsiisas, sa oled ikka ehtne mats küll - midagi ei tea, aga ikka räägid. Sina pole ehk kõige õigem inimene teisi kritiseerima, eriti selle pärast, et nad TÖÖL KÄIVAD. Mallu peaks ehk sotsiaaltoetustest elama, viie erineva mehega lapse saama ja siis Kodutunde poole pöörduma, nagu sina? Haige inimene.

  VastaKustuta
 6. Uuri ennem tagamaid kui midagi avalikult seletama hakkad, mitte ära pauguta tühja!

  VastaKustuta
 7. Kõige pealt äkki vaataks mis su enda elus toimub, enne kui hakkad kedagi teist kritiseerima. Kas Mallukas on sulle midagi teinud, et sa niimoodi tema elu lahkad? Tüüpiline eestlane oled, nii kui kellelgi paremini läheb, hakkatakse kohe vigu otsima ja süüdistama. Mine ravile.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aga kas teised inimesed, keda Mallukas kritiseerib, arvustab , naeruvääristab, on talle midagi teinud? Silmakirjateenrid olete te Malluka fännid. Kõik, mis on talle lubatud, on ka teistele lubatud ja iga inimene võib arvamust avaldada selle põhjal, mida Mallukas on kirjutanud endast avalikult ja oma lapsest. See, et inimene on füüsiliselt 24/7 olemas, ei tähenda mingit kvalitteaega ju lapsega. Mari on põhimõtteliselt kasvand nagu Mowgli, ilma piirideta, ja tulemus on, mis ta on. Seega see 24/7 lapse jaoks olemas olla, on ikka jumala jama. Suurema osa ajast, mis Mallukas kodus on, tegeleb ta saja muu asjaga ja ta on isegi öelnud, et Mari toimetas üksi, alles siis kui ema hakkas ütlema, et kuule midagi tuleb teha, siis ta reageeris põhimõtteliselt sunniviisiliselt. Aga oli, mis oli, hea, et Mari nüüd järele aidatakse.

   Kustuta
 8. Ajudeta eit.. Saad oma blogile nüüd palju klikke juurde... Mine arenema.

  VastaKustuta
 9. Nii rumalat inimest ikka annab otsida. Ma ei saa inimestest aru,miks peab kommeneerima teemal millest ise midagi ei tea. Mine ja leo palun Malluka blogist enne kui tuled kommenteerima. Valus loll inimene kes loodab mingit feimi koguda. Rumal, rumal ela oma elu ja lase teistel elada. Paremat ja sallivalt uut

  VastaKustuta
 10. Vaata peeglisse. Sealt paistab hoor, kea on viie erineva mehega trukkinud viis last ja neid üleval ei suuda pidada.

  VastaKustuta
 11. Piinlik on neid kommentaare lugeda... Nii siin kui ka Malluka Facebooki lehel. Kommenteerijad üritavad öelda blogijale, et too on loll, aga oma sõnakasutusega teevad ennast lolliks. Kurb.

  Kuigi ma ei nõustu antud väljaütlemisega Malluka teemal, siis kommenteerijatega ei saa ma kuidagi ühineda, mul hakkab Mallukast hoopis kahju tema rumalate fännide pärast, kes tema eest seismisega talle häbi teevad. Ausalt, Mallukas saab enda eest seismisega palju küpsemalt ja viisakamalt hakkama (kuigi tal on samuti arenguruumi), teie abi ei ole vaja, sest see pole mingi abi, see on piinlik põhikooli tase.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ise mõtlesin just täpselt sama, kui Shoppingq Fb- i lehel kommentaare loen. Te pole sugugi paremad, nii et oleme tasa. Teema elab muidugi juba oma elu, kuigi point oli hoopis milleski muus. Uskumatu!

   Kustuta
  2. Nõustun ka Teiega.

   Kustuta
  3. Nõustun, et päris roppude sõnadega sõimata pole kedagi vaja. Arusaamatuks jääb siiski, et MIS SEE POINT OLI SIIS? Rõhutad pidevalt, et olen hiljaks jäänud ja elu ikka nii puntras mul. Mis ma siis tegema peaks? Mari ära andma :D? Et nii hiljaks jäänud? Et ei lähe iial paremaks? Ennast maha lööma? Mis su point siis on? Andesta, mitte ei saa aru.

   Kustuta
  4. Äkki teeks nüüd vaherahu. :)
   https://www.youtube.com/watch?v=R1d_RuiH1o4

   Kustuta
  5. Mallukas ja Co... Jamh, Eestisse on siginenud ikka väga palju lolle noori naisi. Ja kõige hullem, et nad paljunevad...

   Kustuta
  6. Ei ole mmingi Malluka fänn aga no veits rumal on inimene ikka kes võtab sellisel teemal sõna. Jäta teise inimese lapsed rahule

   Kustuta
 12. Väga alatu on kellegi lapse arengu koht midagi öelda, eriti kui asjaga kursis pole ��

  VastaKustuta
 13. Lgp kodublogija, kas võiksin saada vastuse, et mis uss Teid hammustas?
  Kas tõesti Teil kadedus nii suur, et maha teha inimest, kes teeb seda, mida armastab ning saab palka ka selle eest?
  Lapsed on erinevad.Mul endal 6kuune neiu ja vaadates teisi tema vanuseid, siis ta ei tee seda kõike, mida teised. Kuid iga laps areneb erinevalt.
  Niisiis...Olge tolerantsem ja sallivam.

  VastaKustuta
 14. Miks sa seda sitta kirjutad? Miks jääb sulle kellegi laps ette? Häbi peaks olema. Mis õigus on sul öelda, kas kõik on ok või ei ole ok? Kes sa üldse oled??????

  VastaKustuta
 15. Kurb... Väga kurb on lugeda, et "tegelikult mind Malluka elu ei huvita, lapsest ja tema probleemidest ma midagi ei tea, aga arvan ikka seda ja teist, sest keegi olevat öelnud". Õnne tänava Alma alustab ka juttu, et "pole küll minu asi ütelda, aga...". Kui pole Sinu asi ütelda, siis ole parem vait. Või kui vait olla ei oska, siis tee vähemalt enne kommenteerimist ja seiskohavõttu endale teema selgeks. Vähemalt see teema, mis puudutab teise inimese lapsi, sest niisama lahmimine "keegi ütles nii" põhjal on rumal. Või võrdlus "minu laps on eakohaselt arenenud, ehkki mina pole tema jaoks 24/7 olemas olnud". Kus Sa siis olid? Tööl pole Sa ju aastatki käinud. Just laste jaoks oleksid Sa enne seda ju olemas pidanud olema 24/7. Või polnudki? Millega tegelesid? Blogimisega?
  Minul väikeseid lapsi ei ole, kuid minu lapsed on enam-vähem selles eas, kus on Sinu esiklaps. Ja ma võin öelda, et minu jaoks on absoluutselt ebanormaalne, et üks laps ennast niimoodi kooma joob, et maja täis kuseb või lihtsalt "ära kaob", andmata teada, kus ja kellega ta on ja millal koju tuleb... Need ei ole kuuldused vaid Sinu blogipostituste järel tekkinud tunded, mis panevad mind mõtlema, et pole Sa just suurem asi lastekasvataja ning muret tundma, mis saab ülejäänud neljast... Sest Sinumeelest ilmselt aktsepteeritav käitumine ei mahu minu normaalsuse piiresse. Või et õigemini ei mahu kogu Sinu perekonnamudel minu normaalsuse piiresse. :D

  VastaKustuta
 16. Hea lugu laias laastus! Keeleliselt vajab ehk korrektuure, kuid mõtte kannab ilusti edasi.
  Lugupeetud kritiseerijad-mallukafännid!
  Vähem sõimu ja rohkem tolerantsi, sest siin on kirjas ka kellegi arvamus. Kuigi jah, ei poolda laste kallale minemist.
  Vaatasin FB-s pilte ja ütleks, et tegus naine, jõuab palju. Savi see paljude meestega kellegil neid lapsi on, peaasi, et neid on!

  VastaKustuta
 17. Heiiii inimesed! Milleks minna nii õelaks ja vastikuks? Ei ütlegi et Jaanikal oli suur õigus seletada Malluka kohta aga no kommenteerijate õelus on ikka piiritu. Ma ise loen nii Mallukat kui Jaanika blogi, et sesmõttes minu arvamus ongi et kuna Jaanika ise ütles et ta tegelikult ei tea ja et ei huvita ka Malluka elu, no seljuhul teinekord jäta kirjutamata lihtsalt.

  VastaKustuta
 18. Mis see sinu asi kommenteerida on? Jäta Mallu lapsed rahule ja vaata, kuidas enda omadega hakkama saad! Arvesta sellega, et karma is a bitch..

  VastaKustuta
 19. Mis teie inimeste probleem küll on ja kuidas kuradi pärast te teiste inimeste asju nii häsi teate. Elage ise ja laske teistel ka elada. Mis lastesse puutub siis iga laps on indiviid ja areneb erineva kiirusega, seda ei saa hinnata mingite arhailiste stereotüüpide järgi. Inimesed pole asjad, mis konveierilt tulevad, saage sellest juba ometi aru. Ja kui väita stiilis a la "pole minu asi", siis pole ka mõtet sõna võtta.

  VastaKustuta
 20. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 21. Kas tõesti pole viie lapse emal aasta viimasel päeval targemat teha kui perekoolis istuda ja jama kirjutada? Kasvata oma lapsi, et nad siis nii "õudsad" ei tuleks.
  Saan aru, et tahad nime teha, aga hetkel vaid häbistad..

  VastaKustuta
 22. Blogimaalimas suhteliselt algajana vaatan ja imestan. Samas tundub, et kui oma elu juba laiali laotada, siis pole parata, peab ka kriitikat oskama taluda. Konstruktiivne vastus küll, aga mõttetu roppuste jagamine ja "tõe näkku ütlemine" küll kellelegi miskit juurde ei anna.

  VastaKustuta