Küsimused mulle

5. august 2017

Appi, inimesed??

Mis toimub. Sain ka lõpuks aega, et netis vähe ringi lugeda ja mida ma näen - Perekooli inimesed väga mures minu elu pärast. Mis aga rõõmu teeb, suurem osa inimesi on väga normaalse mõtlemisega ja saavad aru, kui tähtis on mõistlik majandamine. Käivad inimesed Weekendil, soojamaareisidel, liisivad Eestis ülehinnatud autosid - las käivad ja liisivad, omad valikud. Mina teen omad valikud. SEB pakkumisest, kus nad nõudsid 25% autoliisingu (kasutatud auto) sissemaksuks, ma loobusin. Auto ise maksis kõvasti üle 18 000€ ja oli vaid 1.6- ne diisel. Ei raatsinud ma sellist tehingut teha.

Kuna autoostu tuhin oli suur, otsisin juba pikalt teisi võimalusi. Küsisin kahest pangast rahalist laenu autoostuks. Üks pakkus minu rahavoogusid silmas pidades vaid 10 000€, mis oli selgelt liiga vähe. Mingit poolpidust autot ma endale lubada ei saa, veel enam laenu peale. Teine pank tegi juba vähe suurema pakkumise (Swedbank) ja isaga nõu pidades võtsin selle pakkumise vastu. Summa polnud küll päris nii suur, kui ma soovinud oleks, aga isa lubas aidata. Ja oligi otsustatud.

Saksamaal elava laste isa panus oli nii suur, et tema valis välja parima auto parima pakkumisega. Tema rahaliselt ei toeta minu isiklikke oste. Rahaga on ta väga täpne. Auto, mis välja sai valitud, oleks tulijana maksnud ca. 35 000€, 7 kuud hiljem saime selle kätte vähem kui poole hinnaga. Ei tasu iialgi uut autot liisida.

Minu edasine laenukoormus uue auto näol on 300€ kuus, mis mind ei tapa hea majandamise juures mitte grammigi. Auto kirjutan uuel nädalal oma nimele ja pangale maksan 5 aastat laenu tagasi. Kuna raha väärtus langeb nii või naa, aga minul on vähemalt midagi käega katsutavat ja me ei lase raha lihtsalt kerest läbi, leian ma, et oleme oma raha väga hästi investeerinud.

Autol on kehtiv garantii (ka Eestis), on ökonoomne ja 5 aasta pärast vaid 6 aastat vana.

Elatisraha pole kahe keskmise lapse eest märtsist saati juba sentigi laekunud. Võlg oli mingi aeg juba üle 10 000€, nii et palun ärge olge kadedad. Loodan, et pilt on nüüd selgem.


10 kommentaari:

 1. Sa oled minu silmis üks igati tubli ja hakkaja naine ning ema! Ei ole kunagi aru saanud kadedusest ja õelusest. Ära tee lihtsalt välja!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kadestada pole siin midagi. Iga kuu 300€ + kindlustused + kütus + korralised hooldused. Ja nii viis aastat järjest. Kaasa peab tundma, mitte kadestama.

   Kustuta
  2. See ei ole ju ta esimene auto.Selliste rahadega, mida ta saab, ei ole ju see mingi probleem neid maksta.

   Kustuta
  3. Kindlustus tuleb aasta peale max. 50 eurot. Õlivahetus ei tohiks ka väga kallis olla ja seda tuleb ju ka vaid mingi aja tagant teha. Täiesti elementaarsed väljaminekud ühe auto puhul.

   Kustuta
 2. Ooo - palju õnne uue auto puhul (noh, kohe-kohe :))!

  Mõtlen isegi Saksamaalt auto tuua/osta - kui ükskord auto käes, kas teeksid ühe postituse, et kus ja mida peaks Saksamaalt otsima, juhul kui ka selline plaan on, aga kohalikku ei ole (eriti huvitab mind see hind, sest nii noort autot Eestist sellise hea hinnaga ei saa...)?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!

   Ega kohalik inimene ees eritlist rolli ei mängigi, tuleb lihtsalt saksa automüügi lehti kammida ja heale õnnele loota. Keeleoskus oleks ka abiks.

   Kustuta
 3. Eestlane ei oska teise edu üle rõõmustada, tuleb otsida või välja mõelda asi, mille üle vinguda :D
  Kas autole kaskot ei tee, et kindlustus aastas nii väike? Ma nii uue autoga ilma kaskota ei julgeks, iga väiksem kraaps või täke juba teeb remondi väga kalliks, rääkimata tulest või päris mõlgist.
  Ma ise kardan kohutavalt just metsloomi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kardan ise ka metsloomi. Kui arvele lähen autot võtma, eks ma kaalun neid kindlustuse asju. Kaskoga tuleb kuumakse seal 50-60 euro ringis.

   Kustuta
 4. Ilma kaskota? Tõsiselt räägid või? Aga noh, sa julge naine...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ei julge küll ilma, eks näis.

   Kustuta