Küsimused mulle

8. jaanuar 2017

Kooliks valmis

Meie pere lapsed on kõik aegsasti kooliks-lasteaiaks valmis. Juba eile vannitasin pisemad lapsed ära, eriti just Meena, sest tema juustega on suurem see operatsioon. Kõigil said küüned lõigatud, kõrvad puhtaks ja täna oli sedajagu kergem ja rahulikum päev.

Kooliminekut ootavad kõik, mis on ju väga hästi. Ja Stig ootab ka lasteaeda minekut. Iga kord, kui ta kuulis, et täna on reede (lasteaias tähendab see mänguasjapäeva), siis vajusid tal suunurgad alla. Ta on mul juba pikemat aega kodus olnud, nädal enne koolilaste vaheaega juba. Ma ei näe mingit vajadust iga hommik ja õhtu talle lasteada järgi sõitmist, kui ma ise kodus olen. Kokkuhoid missugune esiteks ja ega tal kodus ka viga pole. Lõunast on juba teised lapsed ka kodus, nii et igav ka ei tohiks hakata.

Korra käis peast isegi läbi, et võiks Stigi lasteaiast üldse ära võtta. Ta on selle kodus oldud ajaga meil siin väga palju õppinud. Meena alalõpmata õpetab talle midagi, mängivad igasuguseid rollimänge, õues saab käia, kehalist teeb, süüa saab. Ainuke asi, lõunauni on tahaplaanile jäänud. Aga seda pole vajagi, kui laps 9-10-ni magab hommikuti. Eriti suurt kaotust pole, võita aga küll. Lasteaiatasu hoiaks kokku + kütus edasi-tagasi sõidule ja ega aeg maksab ka midagi.

Vaatab. Homme on mul plaanis teda veel viia. Selleks puhuks sai ta täna juba kaheksast voodisse ja unne. Eks näeb, kuidas see ärkamine on, sest vaheajal on meil asi ikka totaalselt käest ära läinud. Kõik on vaba olnud - telekas, magamaminek, ärkamine. Täna on kord jälle baasis ja maja on vaikne. Kui mõnus:)

Kuidas ma peaaegu uue külmkapi oleks saanud

Sügisel mingi aeg juhtus nii, et külmkapp lakkas ükspäev lihtsalt töötamast. Ahjaa, see oli vahetult enne kooli algust, Meena ja Stigi issi oli ka just siin. Siis ta lubas suure suuga, et oh, pole viga, õhtul töölt tuled on vana väljas, uus sees. Jutupaunik nagu ta on. Lõpuks juhtus ikka nii, et ta lihtsalt auras ära, ilma head aega ütlemata ja polnud tema asigi, kuidas me ilma külmkapita hakkama saame.

Aga mis sest ikka. Olen harjunud ju ise hakkama saama. Meeste jõu ja abiga sai kapp remonti viidud. Nädal aega ja kapp oli korras. Maksma läks remont ca. 100 eurot. Olin rahul, sest kapp nägi välja nagu uus ja samaväärne uus asemele osta oleks olnud jupp maad kallim.

Ja nüüd ükspäev lapsed teatasid, et kapp on jälle katki. Kuna ma ise olen sukeldunud töösse, siis ega ma eriti asjasse süveneda ei tahtnud. Ma eiran tavaliselt sellised ebameeldivaid asju. Kui ma siis ükskord mahti sain asja uurida, selgus, et jah, kapp seest soe ja nii üürike siis oligi see aeg, kui remonditud kapp meid teenis. Natukene olin kurb, aga asjal oli ka hea külg. Nüüd tuleb uus kapp muretseda ja kellel ei oleks hea meel tutika külmkapi üle. Rahaga on küll kitsas, aga kuidagi oleks ikka kuskilt näpistanud.

Alles järgmisel hommikul tõmbasin tepsli seinast välja ja häälestasin ennast sellele, et kapist asjad välja külma saaks. Mõttes kiitsin veel head krõbedat ilma. Piimad said esikusse külma tõstetud, sügavkülmaga tegelemise lükkasin edasi, sest seal nii kähku suurt kahju juhtuda ei saa.

Kuna köögimööbel on tellitud täpselt külmiku kõrguse järgi, sest külmiku kohale tuleb veel seinakapp, siis hakkasin netist täpselt 177 cm  kõrgust kappi otsima. Kuna kodutehnika tuleb kõik must, siis üheks kriteeriumiks sai pandud ka must. Ja mida polnud see oli minule vajalikus mõõdus must külmakpp. Pole olemaski. Jätsin asja katki ja tegin tööd edasi.

Ja siis astus läbi "onu Heino". Ja kui ta juba siin oli, kurtsin oma kurba saatust ja ta tsekkas kapi üle. Enne veel, kui ta tee kaitsmeteni vabaks tegi, pani ta tepsli uuesti seina ja oh imet, kapp hakkas tööle. Lasime käia, et siis kontrollida, kas ta külma ka teeb. Ja kujutate ette, kõik oli korras. Ma ei saa aru, milles asi oli. Tepslit liigutasin minagi päev varem, et ikka ühenduses kindel olla, igasugu nuppe vajutasin ka igaks juhuks, aga vot ei ole selliseid kuldseid käsi.

Nii ma oma uuest kapist ilma jäingi selleks korraks:)