Küsimused mulle

29. september 2015

Vastu talve

Mihklipäev peetud, laadad läbi, nüüd on aeg taas argipäevaga tegeleda. Ootan juba homset, kui lapsed lasteias ja saan hakata jubaammu "karjuvate" töödega pihta. Välitöödega siis.

Vaja on sibulad kottidesse panna ja ma ei tea kuhu talvekorterisse viia. Põllult on vaja veel ühtteist üles võtta, midagi sügavkülma panna, midagi veel kuivatada. Äkki saab isegi kurki veel sisse teha. Hoovi pealt on vaja lamamistoolid kokku korjata, igasugune kila - kola ära koristada. Õunu sel aastal õnneks ei ole, mõned üksikud mädad vaid, mis tuleks komposti vedada.

Lõpuks, enne lund, saime uue muruniiduki ka koju toodud. Saab veel viimase niidu teha, kui aega ja ilma ikka on. Aga ära teha see on vaja, muidu on vilets lehti riisuda ja kevadel näeb aed kole välja.

Siis lõi mulle pähe, et võiks veel enne talve natukene elamist kohendada. Tahaks oma toa põranda lasta ära soojustada ja natuke kõike muud värskendada. Ikkagi 10 aastat on pea ilma remondita elatud. Tahaks natukene uuendusi. Eks näis, kas saame oma kodu heaks midagi ära teha.

Toa saime täna peaaegu tühjaks, homme läheb lammutamiseks. Mina kolisin oma uhiuue mõnusa madratsiga teisele korrusele Steni toanaabriks - ajutiselt. Ta oli küll üsna häiritud alguses, kui ma oma plaani teatavaks tegin, siis aga leebus. Nagu alati. Muidu ta poleks ju Sten. Ega ma ju igaveseks ei jää.

Nii et paras segadus on meil siin jälle. Aga ülla eesmärgi nimel oleme kõigeks valmis:) Ja mis eriti tore, pere on alati toeks. Ema pakkus ennast täna vabatahtlikult appi ja palus aga teada anda, kui jälle abi vaja on. Mulle sobib!

Vale Raffaellod

Ajendatult eilsest Terevisioonist (28.09.15), kus igal hommikul üks toidublogija näitab ja teeb oma blogi kõige populaarsemat toitu, sain ma veel ühe idee, mida lastele Mihklilaadale kaasa teha. Eile tutvustas oma retsepti toidublogija Mari - Liis Iloveer, kes näitas, kuidas teha vale Raffaellosid.

Poest oli vaja tuua mandleid, kondentspiima, toorjuustu, kookoshelbeid. Vahvlid ma unustasin, aga kasutasin vahvlipuru asendajana purustatud maisipulki ja mure oli murtud. Koduekstrast ostsin pisikesi pabervorme, mis olid üliodavad.Retsepti juurde.

Vaja läheb

200 g võid
purk kondentspiima
200 g kookoshelbeid + 200 g veeretamiseks
200 g toorjuustu
2 spl mett
Suur peotäis maitsetuid maisipulki või 4 vaniljevahvlit
100 g mandleid (rösti 5 min kuumal pannil ja jahuta, siis on mandlid krõmpsumad)

Pane või kastruliga pliidile sulama, lisa kondentspiim. Sulata mass ühtlaseks. Lisa kookoshelbed ja lase mass minutiks keema. Võta pliidilt ja lase segul jahtuda. Vahepeal sega toorjuust meega ühtlaseks massiks.

Purusta vahvlid või maisipulgad. Sega toorjuust ja puru kondentspiima-või seguga.

Saadud segu pane külmkappi tahenema. Hiljem veereta kummikinnaste abil pisikesed pallikesed, kuhu pista sisse mandel ja veereta kookoshelvestes. Mina panin iga veeretatud "raffaello" kohe oma pesakesse ja kandikule ja külma. Seal seisavad nad väidetavalt nädala jagu, kui keegi enne nahka ei pane.

Raffaellode tegemine oli nii kaasatõmbav tegevus, et kõik minu lapsed tahtsid ka kaasa lüüa. Isegi Sten tõmbas ilma käskimata kummikindad kätte ja veeretas mõned kommid. Meena oli kohe ametis ja veeretas päris arvestatava koguse komme. Ja kui ma tema tehtud komme mekkisin, siis avastasin, et tema mandleid eriti sisse panna ei tahtnud. Pidin mitu kommi enne ära sööma, kui sain ka mandliga kommi:D

Aga maitsevad tõesti nagu päris ja lastega koostegemiseks väga mõnus tegevus. Ei midagi keerulist.
Soovin head katsetamist!