Küsimused mulle

6. veebruar 2015

Me ei löönud käegaNagu ma siin varemalt juba kirjutasin, siis oli Meenal korra tantsukooli keeld. Sai oma trahvi kätte ja käisime edasi. Oli küll korra mõte, et lööks käega, aga sisimas Meenale ikkagi tantsimine meeldib. Mis sest, et talle ei meeldi teiste pilli järgi tantsida, aga ta peab seda õppima vähemalt. Nii me edasi käisime. Ei löönud käega. Tundub, et ta on oma käitumist ka natukene parandanud-vähemalt õpetajalt pole mingit tagasisidet küll tulnud. Ju siis on korras sellega.

Täna toimus Karksi-Nuia Kultuurikeskuses Viljandimaa noorte tantsukonkurss "Move Your Body" ja tänu tublide juhendajate Illika ja Janely eestvedamsele võtsid konkursist osa ka "Tupsud" ehk siis Karksi-Nuia Noortekeskuse kõige pisemad tantsijad. Kohale oli tulnud 10 last oma vanematega, mis on päris arvestatav tulemus. Meena nende hulgas.

"Tupsud"
Üks esinemiskogemus oli "Tupsudel" aastalõpust olemas, aga Meena sellest osa ei saanud, sest küla küllaltki tähtis üritus kattus selle esinemisega. Meenale seega täiesti esimene lavakogemus.

Lastele on sellised üritused nii või naa suursündmus. Esinemisriided, meik, soeng. Oi kuidas neile meeldis natukene suuremate tüdrukute meik ja mingil hetkel kauplesid nad endale ka sellise meigi välja. Võtsid aga järjekorda ja olgu olla. Meena pinnis ühelt tüdrukult isegi huulepulga oma huultele. No ja rohkem pole õnneks vajagi. Said ennast pisikeste staaridena tunda kõik. Vahvad!

Illika tegeles soengutega
Ettenähtud näomaalingud...
...ja mitte nii väga ettenähtud meik:D

Ainuke poiss ja kõige vahvama soenguga

Kes küsida oskab, see ikka saab. Lota annab viimast lihvi:D

Peeglike, peeglike seina peal...
Pisikesed staarid:)
Ei olnud neil lavahirmu, ei esinemishirmu. Tuli välja nii nagu tulema pidi. Omas grupis saavutati I. koht. Igale lapsele jagus karikas ja diplom ja kamba peale kott kommi.  Nagu päris:)

Kahju, et ma ei saanud kõiki esinemisi läbi vaadata. Ainult paar esimest. Oleks olnud väga huvitav vaatamine ja Meenale paistis ka huvi pakkuvat. Istus ja vaatas üksisilmi, liigutas isegi kaasa muusika taktis.

Noortele tohutult vajalik üritus, nii vaatamiseks kui kaasa löömiseks. Meil omal ajal selliseid võimalusi ei olnud. Noortekeskuses on noortele kasutamiseks kaasaegne suur ja avar tantsusaal seinatäite peeglite ja kõige vajalikuga. Ja nagu näha, kasutatakse seda võimalust päris palju. Ja algatatud igati tänuväärne üritus, kus nad saavad oma õpitut näidata.

Karikas oli Meena jaoks päris uus asi. Küll ta uuris koduteel ikka, kas see on päris kullast. Lapsele tundus see päris raske ja ehe. Kena mälestus esimesest esinemisest Meenale.

Peaproov

Auga välja teenitud

Rahast

Täna on see päev, kui laekus peretoetus ja tavaliselt maksan ma siis kohe ka kõik kohustuslikud maksud ära. Arved tulid riburadapidi e-mailile, aga et oma tuju mitte rikkuma hakata, ma neid sel hetkel ei avanud. Tegin seda täna ja ei midagi rõõmustavat. Püüdsin küll meeletut kokkuhoiupoliitikat ajada, aga märgata pole midagi.

Lastel interneti kinni panemisest on ainult muret juurde tulnud. Esiteks uue korraga harjumine, et absoluutselt netti minna ei tohi. Muutsin küll hiljem neil seal midagi seadetes ära, aga selleks ajaks olid nad juba parajad arved tekitanud. Ei ole sellist süsteemi EMT-s, et kui oled interneti paketist loobunud, siis ka netiühndust ei ole. On päevapõhine. Lähed korra netti-kas siis kogemata või tahtlikult, maksad automaatselt päevaraha. Ja nii ta koguneb. Odavam on hoida kindlat paketti. See on minu järeldus. Telefoniarve sel kuul ca. 32 EUR-i pere peale pluss tohutu närvipinge.

Elekter. Said enamus lambid LED lampide vastu vahetatud, boiler puhastatud, küpsetanud pole ka enam nii meeletult, süüa katsun ikka puupliidil teha. Eelmisel kuul oli arve ca. 71 EUR-i, sel kuul 89 EUR-i. Masendav.

Lasteaed on stabiilselt 19-23 EUR-i vahel. Ei ütle ühtki halba sõna. Eesti soodsaim, võiks arvata. Ühikas jätkuvalt 38 EUR-i. Peretoetusest alles peale maksude tasumist 280 EUR-i.

Rohkem nagu ei oskagi midagi õelda. Peab õnnelik olema, et maksud makstud saavad ja jääb elamiseks ka. Kõik mugavused on ju tagatud selle raha eest:D