Küsimused mulle

22. juuni 2014

Meie kohalik jaaniõhtuRäägin mõne sõnaga, kuidas möödus jaaniõhtu meie külas.

Kõigepealt helistas minu sõbranna ja läbi minu blogi nägi ta peo kuulutust ja uuris, kas nad võiksid ka perega tulla. Loomulikult võisid, seltsis ikka segasem. Ilm oli küll heitlik ja kahtlane, aga kaheksast, kui lastele mängud algasid, kõige hullem ilm ei olnud. Tibutas korra, aga polnud hullu.

Lastele olid välja kuulutatud mitmed mängud, aset aga leidsid mõned neist. Põhjus selles, et külamaja perenaine ei olnud vastavat atripuutikad välja toonud ja arvati, et piisab ka nendest mängudest, mis aset leidsid. Toimus siis saapavise, noolevise, pudelimäng ja ümber tiigi jooks. Lastele pakkusid need asjad väga suurt lõbu ja auhinnad olid ka nii korraldatud, et igaüks sai midagi, keegi ei jäänud tunnustusest ilma. Kusjuures võimalus oli ka auhindu annetada. Edaspidi võiks sellist võimalust rohkem välja reklaamida, et inimesed seda võimalust kasutada saaks. Igatahes väga armas, et lastele nii palju rõõmu valmistati. Mu sõbranna veel imestas, et tema pole sellist vahvat pidu veel näinud. Kohad, kus tema on käinud, on kõik tasuline ja kommertslik. Muudkui aga anna lastele raha igasuguse ninni-nänni jaoks. Nüüd viskas aga iga laps rõngast ja nii oli kohe joogimure lastel murtud. Siis veel võistlusest osavõtjad said kõik auhinnatud ja veel peoga kommi pealekauba:)

Kui mängud läbi, valgus rahvas kes siis kuhu. Külamajja peoõhtule ei plaaninud meie seltskond minna, sest 5 eurot pileti eest maksta käis lihtsalt üle jõu. Karksi-Nuias Jaanijooksu Jaanisimmanil Mait Maltise ja Kuldse Trio kontserti eest tuleb välja käia  samapalju ehk siis 5 eurot. Vahe on ikka arvestatav ja valik langeb kuulsuste kasuks.  Läksime väikesele istumisele minu ema juurde. Tegime kuuma kohvi, sõime moosisepikut ja soojendasime endid ja lapsi.

Kui hämaramaks läks, suundusime tagasi külamaja juurde, et lõke süüdata. Lõkkemeister oli tasemel, sest lõke süttis probleemideta ja võttis kohe hoo üles. Oli koht, kus ennast soojendada. Abja noored lasid ka meeleolukat muusikat autost ja lapsed said tahtmist pidi ringi joosta ja möllata.

Lõkke süütamine

Pisikesed sugulased:) Neid oli kokku koos Meenaga kuus vanusevahemikus 4-6, igati vahva:)

Noored

Stig pidas keskööni vastu ja siis jäi mõnusalt magama lõkkepaistel

Selline tegelane tuli ka ennast soojendama
Külamajas käis samal ajal tantsuõhtu. Autosid oli meeletult meie väikese küla kohta. Ja noored ikka enamuses. Natukene kohutav on vaadata, kuidas noored inimesed tapavad ennast tubaka ja lahjade alkohoolsete jookidega ja sõnavara on ka ikka kohati päris krõbe. Arvavad ju, et nad on jube cool'id nii:D Loodetavasti proovivad nad need meelemürgid ära ja saavad aru, et see ei ole ikkagu elu, mida nad lõpmatuseni elada tahavad. Elus on võimalik ka ilma sellistesse äärmustesse langemata läbi lüüa.

Lõpetusesks siis niipalju, et meie, vanad ja väetid seljahaiged, saime oma seljad lõkkepaistel soojendatud ja asume taas põllutöödele:D

Vaikus enne tormi

Enne õiget jaanitralli jääb meile kaks rahulikku päeva. Eile käisin tüdrukutega Ruhjas, et natukene teistmoodi söögikraami tuua. Mul vahet ei ole, kas sõidan Nuia või Ruhja, vahemaa enamvähem sama, kaup aga päris erinev. Ikkagi ju välismaa:) Ma pole rahul üldsegi Konsumi puuvilja ja köögivilja valikuga, eriti veel hindadega. Ruhjas võib aga kindlapeale välja minna, et saad kõik soovitu ja veel soodsalt. Alati on soodushinnad. Eks see ole neil väike turundustrikk ka. Ikka kollane hind, tähendab soodsalt saadud. Aga tunne on ikkagi hea ja kutsub ostma.

Eile oli jälle see päev, kui tegin suure Tupperware kausi täie (7,5L) puuvilja salatit. See on lihtsalt nii maitsev:) Ja Ruhjast sain arbuusi, banaani, nektariine, viinamarju, maasikaid, õunu, pirne ja ananassi selle tarvis. Maasikad ostsin tänavamüüjalt, 3.50 kilo. Ilusad suured maasikad.Saiakeste lett on neil ka seal ahvatlev, liigagi. Ega see kasulik ei ole tervisele, aga no ei saa kaasa ostmata jätta.

Õhtul sai pisikene grilliõhtu tehtud, sest grillimeister on Soomest kodus käimas. Minu eks jällegi. Ta käib meil siin "maal" meelsasti külas ja aitab, kus saab:) Ise ma grillida ei viitsi, ei tõmba. Panen enne praeahju vorstid, kui väljas tuld sussutama hakkan. Minu rida oli väike snäkk grilli kõrvale ja pärast nõudepesu. Saan niigi palju kasulik olla.

Ilm oli külm ja ikka täitsa ahastama paneb juba see selle suve ilm. Grilli juuni keskel talvejopega.

Kummikuilm juunis


Niikaua kui kanatiivad küpsevad, saab mulle tehtud

Mozarella-tomati viilud

Jaaniõhtust üks siider, mida jagasime ja õhtu otsa limpsisime.


Vahelduseks grillime kanatiibu ja maitses küll
Tänaseks oli plaanitud kella kümneks väljasõit Teringi rabasse. Sinna võib minna igal aastaajal, alati on, mida vaadata ja pilt on erinev. Aga eelmisest õhtust olid kõik nii väsinud, et magasime alles sel kellaajal. Teringi raba lükkus kella üheteistkümneks. Meea oli ainuke, kes omale pikniku korvi kaasa pakkis. Mina haarasin veel pundi banaane ja Tudva võttis pudeli mingisugust "saast" jooki, limonaadi noh. Mina sellist solki juba ammu ei joo.

Algul natukene sabistas vihma, pärastpoole aga oli õhk soe ja päikegi piilus. Väga lahe matk oli, kui Meena mõningane "soigumine" välja arvata. Ma olen tähele pannud, et ta soiub oma soigumised ära mingi pool kuini tund aega. Kui selle välja kannatada suudad, läheb tal tuju vähe paremaks. Siis võib temaga täitsa normaalne juba olla. Seda muidugi suurema seltskonnaga. Kui mee kahekesi oleme, on ta natuke teisiti. No igatahes täitsa titte oskab ta mängida. Isegi Stig pidas ennast korralikumalt üleval.

Tudva oli meil giidi eest ja jutustas meile selliseid asju, mida me enne ei teadnudki. Tema ikka põline kohalik ja näinud-kuulnud nii mõndagi. Lisaks vedas tema meil Stigi ka kukil, mina seda teha jõudnud ei oleks ca. neli kilomeetrit.

Marjahuvilisetele infoks, et murakad saavad kohe valmis. Pohlad ja jõhvikad õitsevad ja saak peaks päris hea sel aastal tulema. Pohla ja jõhvika mahl on talveks väärt kraam.
PäevakoerTundmatu sammal

Tulevane jõhvika mätas

Õitsvad jõhvikad

Laudteele vahelduseks laastutee, mõnus maastik

Puuseened

Keegi lind on siin kõvasti tööd teinud

Püstkoda metsas

Ohvrikivi


Huvitav jutt ohvrikivi kohta

Õitsev murakas

Murakas

Mini kuusk

Rada hakkab lopsakate mustikate alla kinni kasvama

Kaksik puu

Õitsev pohl

Mete sondeerib maad

Jõudsime omadega rappa


Kohe jõuame raba järve jäärde


Hea koht ujumiseks

Stig tükib vette

Pildiallkirja lisamine

Mete unistab:)

Viimane puukallistus


See oli siis selline vaikne tegevus enne homset. Siis läheme kõik ümberjärve jooksule Karksi-Nuia. See on juba traditsiooniks saanud, kuigi eelmine aasta jäi vahele. Vaatame siis, kes kui palju joosta jõuab ja millist distantsi. Kõik on igatahes positiivselt meelestatud:))