Küsimused mulle

28. märts 2015

Küla elab

Ma ei saa kohe jätta märkimata, kui vahva küla meil on ja kui tegusaks me muutunud oleme. Tegusaks peale endise korrupeerunud külamaja juhataja lahkumist. Kui varem aeti külamajast välja kohe peale kohustuslikku kava, siis nüüd istutakse koos ja keegi ei märka isegi koju minna. Nagu täna.

Etendus "Rong" Mõisaküla näitetrupi esituses oli super lahe. Meena nautis etendust täiega, naeris laginal õigetes kohtades ja oli kurb, kui lugu lõppes. Niivõrd haarav oli, isegi 6- aastase lapse jaoks.
Loo lavastaja kiitis rohke publiku eest. Nii väike koht ja nii palju rahvast. Suuremates kohtadeski ei tule nii suurel hulgal publikut kokku.

Kohe peale etendust tutvustati huvilistele Amway tooteid. Suht huvitav teada sellest firmast ja brändist. Vaieldamatult head tooted ja võiksid teoreetiliselt igas kodus kasutuses olla. Tegu konsentraatidega, kulu väike ja hind ei ole oluliselt kallim, kui poekeemiat ostes. Tervislikkuse seisukohast aga mäekõrguselt üle igasugusest jaemüügis olevast staffist.

Meena teeb märkmeid
Seltskond oli vahva. Meena sai ennast nõrkemiseni meikida ja tegi mullegi naerusuu huulepulgaga pähe. Olime nagu kaks klouni:D Aga kelle asi see on. Oma küla, oma inimesed, peaasi et fun oli. Keegi kullipilguga ei vaadanud, et hiljem siis mööda ilma kuulutamas käia, kes kuidas astus ja mida tegi.

Meena oma markerkulmudega
Oma naised katsid laua, keetsid kohvi ja siis toetasime ka igaüks veel võimalusel oma tööd. Nii nagu ikka. Arutasime külaasju, edasisi plaane, munade keetmist jne. Kui külamajast lõpuks välja astusime, oli päike juba loojunud. Tuju oli hea ja hing kerge:)

Kultuurne aeg

Meid on ootamas suuremas annuses kultuuri. Meenale lubasin juba jupp aega tagasi, et ta saab kinno minna vaatama "Tuhkatriinut". Esilinastuse aegu olid meil teised plaanid ja seega lükkus asi edasi. Nüüd siis võtsin asja jällegi päevakorda ja homme teeme selle reti ära - koos Mete ja Meenaga. Sten jääb koju lapsevalvuriks, Jaskar peab tööd rabama.

Nagu ma "Tuhkatriinu" tutvustusest lugesin, siis kohe vahetult enne filmi algust näidatakse ka eestikeelset lühianimatsiooni "Talvepalavik" (Frozen Fever). Kirss tordil ühesõnaga. Meenale võib see ülivõimas emotsioon olla - tema hetke lemmik tegelased:)

See viib vaatajad tagasi Arendelli kuningriiki, menufilmi "Lumekuninganna ja igavene talv" tegevuspaika. Nüüd on käes suveaeg ning kuninganna Elsa (Hanna-Liina Võsa) tahab korraldada väikese õe Anna (Hele Kõrve) auks suure sünnipäevapeo. On kaunistused, on imeilus tort, on kingitused, aga paraku vaevab Elsat külmetus! Kui aga lumekuningannal on külmetus, siis kaasneb sellega nii mõndagi... 

FILM LINASTUB KINODES AINULT "TUHKATRIINU" EES.Aga kohe läheb edasi...Neljapäeval teeme ühe ühise suurema kinokülastuse, kuhu kaasa ei saa ainult Meena ja Stig. Teised on kõik pundis pluss veel Jaskari sõber. Jaskarile ma ka ju lubasin sünnipäevareisina kinokülastuse. Aga nagu juba teada, siis see Saksamaa reis lükkas paljud asjad edasi. Ja kui ma eile Jaskarile mainisin oma plaane, siis tema käis välja kohe "Kiired ja vihased 7". Tegin väikse tshekkamise ja lõime käed. Ta on nõus koos minuga kinno minema:D Lahe!


Eks ma nädala sees ikka nii naljaga pooleks uurisin ka tema käest, et kuidas koolis on. No ikka selle "Kodutunde" saate pärast. Et kas kiusatakse ja narritakse ka koolis, nagu Perekoolis mõned tähtsad "käod" väidavad:D Jaskar, lahe ja normaalne kutt, nagu ta on, naeris ainult. Täitsa minusse:)

Ainuke miinus, et seansid on ainult alates kella 21:00. Üsna hiline aeg. Jääb meie aktsioon ikka päris öö peale. Õnneks on järgmine päev koolivaba, nii et võtame õhtust mis võtta annab:) Meena ja Stigi komandeerime vanaema juurde. Vanaema sellest muidugi veel midagi ei tea, aga meie peres ei ole see kunagi probleemiks olnud. Ei ole vaja kuid varem läbirääkimisi pidada.

Alustame kultuuriga aga täna. Meie oma külamajas on järjekordne teatripäev. Lauri Pedaja ema lavastatud tükiga. Nagu meil kombeks on saanud, siis usinad naised küpsetavad ka heategevuse raames midagi kaasa, et siis külale mõni sent korjata ja õhkkond mõnus ja meeleolukas oleks. Kohe panen minagi taigna kerkima.