Küsimused mulle

31. august 2012

Öuna-kohupiimakook riputisegaÖuna aeg on käes,peaagu:)
Koogi retsept on ühe teise retsepti järgi Saksa naisteajakirjast enda järgi kohandatud.Midagi rasket ei ole ja öunu vöib asendada endale meelepäraste puuviljade-marjadega!

Vaja läheb:
300 g jahu
225 g suhkrut
2 pakki vaniljesuhkrut
soola,4 muna
175 g vöid
750 g kohupiima (originaalis oli 500 g kohupiima ja 225 g mascarponet)
1 pkk vaniljepudingipulbrit


Jahu,150 g suhkrut,1 pakk vaniljesuhkrut,sool, 1 muna ja vöi sörmedega riputiseks töödelda.Pool saadud riputisest koogivormi (läbimööduga 24 cm) pöhjaks suruda.Vormi pöhja vöib katta küpsetuspaberiga,mina määrisin ainult vöipaberiga üle ja raputasin örna jahukihi peale.

Ülejäänud munadest,kohupiimast,75 g suhkrust,pakist vaniljesuhkrust ja pudingipulbrist segada kohupiimamass.Öunad laotada ühtlaselt ja vöimalikult paksu kihina pöhale,raputada üle kaneelisuhkruga ja valada kohupiimamass peale.Kohupiim katta omakorda veel ülejäänud riputisega.

Küpsetada 175C juures 60 minutit.
Vaniljepudingipulber,saadaval ka Eesti kaubandusvörgus!
Mascarpone,väga rammus kraam.


Mascarpone -
Rasvane lehmapiimast valmistatud toorjuust on koorene, kreemja konsistentsiga ja veidi hapuka maitsega.
Lombardia maakonnast pärit mascarpone't kasutatakse nii soolaste ja magusate roogade, sealhulgas tiramisu valmistamiseks. Sellega võib paljudes retseptides asendada koort, näiteks pastakastmete puhul. Allikas: Toidutare

Ostud

Täna tegin esimese ostu oma sündivale beebipoisile.Olen ka enne oste teinud,aga seekord kindla teadmisega,et beebi on poiss:)Nüüd on palju parem üht-teist osta ja roosale kindel "ei".
Sellin armas pehme ja soe kott ,eriti armas on pruun värv ja körvakesed kapuutsi küljes:).Suuruseks 62/68 ja hind on ka möistlik.Kinnitus on pool lukuga ja alumine ots trukkidega,et saaks ka kasutada turvahällis.


Meenale ostsin uue fliisi,sest hommikud on juba jahedad ja eelmine hakkab väikseks jääma.KIK-i riiete kvaliteet ja hind on minu arust väga paigas.Eelmine fliis oli samuti KIK-ist ostetud ja on väga tihedat kasutust leidnud,välimus pole sugugi muutunud ja näeb veel väga tip-top välja,ainult kitsaks on jäänud:)
Seekordne siis mönusate varruka otsetega,kust käib pöial läbi ja käed on kenasti soojas,näpud vabad ja kaelus soe,saab kurgu soojas hoida.Lasteaiaks ideaalne ja hind köigest 5.99 €:)

Lisaks töin apteegist arsti kirjutatud rauatabletid,mis minu imestuseks ei läinud mulle sentigi maksma.Eestis on ikka mingi omaosalustasu ka alati retseptiravimitel.Meeldiv üllatus oli igatahes:)