Küsimused mulle

29. juuni 2017

Ülestunnistus

Mulle meeldib vara tõusta. Nagu tänagi. Lapsed kõik magavad, maja on täiesti vaikne. Kui saaks selle külmkapi ka kuidagi maha rahustada. Läheks ta ometi juba katki, saaks uuema ja vaiksema muretsema. Siis oleks see probleem ka kõrvaldatud. Jääks vaid väljast kostev linnulaul ja momendil on ka jasmiinide õitsemis aeg. Kui hästi nad lõhnavad:)

Ja et kõik veel täiuslikum oleks, siis tegelikult ma tugevalt kaalusin seda kohvijoomise asja. Esialgu võtsin vastu otsuse, et joon tassikese nädalavahetuste hommikul. Üks tass hommikukohvi on ju OK? Tundsin sellest nii puudust. Aga kui nädalavahetus läbi sai, siis jätkasin oma hommikuid kohviga. Keegi seda küll ei tea, olen püüdnud asja saladuses hoida. Kohvimasin müriseb küll hommikuti, aga keegi midagi ütlema ei ole tulnud. Selline lugu. Üks tass päevas - hommikuti. Mingigi rõõm päeva alustuseks.

Praegugi tiksun siin, kohvitass kõrval. Tegin tänaseks juba plaane, päev on otsast lõpuni planeeritud. Teen oma tööpäeva ära, vahepeal katsun Stigile juuksurisse õhtuks aja saada (no on tema meil alles karvapall, täitsa metsikusks juuksed kasvanud), et ta enne reisi inimese moodi välja näeks. Tema esimene käik juuksurisse, muidu on teda ikka kodustes tingimustes pügatud:)

Kui juuksuris käidud, läheme kinno. Meena langes jälle reklaami ohvriks ja tuletab mulle iga päev meelde, et 30. juuni tuleb kinodess "Supervaras 3". Ma teadsin küll, et tegelikult see juba jookseb kinodes, aga olin igaks juhuks vait, muidu ta hakkab jälle minu elu reguleerima (mida ta nii või naa kogu aeg teeb). Täna ma siis uurisin kinokava ja õhtuseks seansiks on piletid ostetud. Saab selle asja ka enne reisi kaelast ära. Niikuinii on vaja linna minna, saab mitu asja korraga jutti. Valgeid sukkpükse on mõned paarid vaja, paar läbipaistvat vihmakeepi ja näksimist Meenale laulupeole kaasa (ta ju ei söö midagi normaalset). Saab ise oma maitse järgi valida. Mõned müslipatoonid ma talle juba muretsesin.

Eile sain ka palju asju linnas korda. Meena kuldkett sai lastud ära parandada. Vaid 10 eurot ja asi korras. Küll see on õnnetu kett. Korra lasteaias kaotas juba medaljoni ära. Issi asendas selle uuega. Koolis mänguhoos jäi kellegi käsi sinna kinni ja oligi kett puruks. Õnneks ei kadunud ära.  Nüüd siis lõpuks lasin korda teha, muidu issi vaatab, et lapsel polegi ketti enam. Ikkagi issi kingitus Meena 5. sünnipäevaks.

Hambaarstil sai käidud. Nüüd on suuremad eeltööd breketiteks tehtud. Oleks vaja kõik arved kokku lüüa ja vaadata, mis see siis maksma on läinud(võtsin summa kokku, 508 eurot on kulunud märtsist kuni tänaseni hambaravile). Augustis tuleb üks suurem op, mille läigus eemaldadakse üks viltu kasvanud tarkusehammas ja septembris pannaks üks praegu rohuall oleva hammas plommi alla. Breketite panekut need asjad ei sega.

Kohtumajas käisin ära. Kompromiss sai viidud allkirjadega ära, et kohtunik meie kokkuleppe ametlikult kinnitaks. See asi peaks ka lähitulevikus korda saama.

Jooksvalt tänase päeva sees katsun pesu pesta, et Meena saaks lõpuks oma kohvri kokku pakkida. Ta juba pakib seda mitu päeva, ise võtab järjest puhtaid riideid kohvrist. Õhin on ikka nii sees lapsel.

Nüüd aga hakkan tööle. Eile kontoris tööd tehes tundsin, et pole ikka see mis kodus. Silmad vesistasid ja väsisid, konditsioneer kord külmetas, siis oli jälle mõnus soe.  Kodus on ikka kordades parem ja tööviljakus on samuti kordades suurem. Ikkagi oma harjumuspärane arvuti, kõik asja funkavad (printer näiteks). Oh kuidas mul on ikka vedanud:)