Küsimused mulle

4. september 2015

Kulgeme...

Kirjutan ka kiirelt mõned read. Meil on majas nii harjumatu vaikus, et peaks nagu juhust kasutama.

Metel on sõbranna külas (jääb ööseks) ja nüüd vaatavad kõik koos sõbralikult mingit DVD-d üleval oma toas. Nii võiks tihemini olla, siis eksisteerivad meie lapsed ka paremini koos.

Ise ma olin väljas kuni pimedani. Tuli selline tuhin peale, et vean sibulad varju alla. Ilm pidavat jälle vihmaseks minema. Aga Sten tubli poiss kakkus mul sibulad päeval vao peale kuivama ja kahju oleks, kui hommikul ladistaks ja kõik märjaks sajaks. Sel aastal on taas tohutult ilusad sibulad. Üks asi ka, mida on lihtne kasvatada...kui mitte õelda, et kasvab lausa ise. Maha panek on ka lihtne ja rohida lausa lust. Ja mis põhiline. Poe sibulaga ei anna võrreldagi. Olin sunnitud suvel korra poest sibulat ostma ja kui leebelt õelda, siis see rikkus mu toidu maitse ära. No pole see, mis ise kasvatatul.

Sten tähtsat ülesannet täitmas

Homme, kui ilm kannatab, on Metel ka oma osa sibula kasvatuses. Tema ära vedada jäävad pealsed. Talle kindlasti meeldib see töö:D

Mis siis veel. Meenal oli täna esimene lasteaia päev sel õppeaastal. Saime ka lõpuks aega minna. Reede on tavaliselt mänguasja päev, nii et ses suhtes oli kõik parimas korras. Meenal oli uus mänguasi ja polnud küsimustki, mis kaasa saab. Ta oli juba ammu enne teisi hommikul üleval ja ootas, kui minema hakatakse. Pool seitse ei saanud ta aru, miks me juba minema ei hakka.

Meena Avanti minifestivalil Elsa lossi vastu võtmas
Foto: FB
Stigiga on natukene teised lood. Tema ei tahtnud voodist välja tulla. Kui tuligi lõpuks, siis varsti ütles, et tema tahab veel teki all olla. Eks ta kasutas venitamistaktikat, sest ta on natukene tõrges lasteaia vastu. Ikkagi terve suvi on kodus emme sabas oldud ja nüüd äkki viiakse kuhugile ja jäetakse terveks päevaks maha.

Eks ta meil suure keelitamise ja meelitamisega praegu läheb ja hommikul jääb ta minust maha nuttes. Aga kui uks sulgub, on varsti rahulik ja päev mõõdub rõõmsalt. Tahab harjumist. Täna lasteaiast tulles lubas tema, 2-aastane, et järgmine kord ta enam ei nuta ja läheb ilusasti rühma. No eks näis, kas see lubadus ka vett peab:D

Lasteaias tahab Stig iseseisev olla ja ise riietuda
Kes FB-is minu tegemisi jälgivad, teavad juba, et meie loomapere ka suurenes tänasega. Minu lemmik tegevus on praegu igal võimalusel lehtla all istuda ja imetleda looma pühendumist. Ei ole kerge istuda suurema osa ajast, lapsed rõtissi otsas, liikumatult, ilma söömata. Ni ma siis katsungi Muuriku elu natukene kergemaks teha - ulatan talle süüa, tõstan teda tesele küljele, silitan (nurrumasin töötab tal täiega), pakun vett ja nii see aeg lendab.

Enda suuremast projektist kirjutan homme, kui konkurentsi enam karta ei ole.

Seniks aga ilusat nädalavahetust!