Küsimused mulle

21. detsember 2014

Päev täis olemist

Täna olen teinud täpselt seda, mida ise tahtnud olen. Absoluutselt vabalt võtmise päev. Lapsed olid öösel vanaema juures - Mete ja Sten. Nii et hommikul oli siin ka rahulik. Stig oli esimene, kes seitsme ajal silmad lahti tegi. Aga tema on juba nii iseseisev, et hakkas oma asjadega isseisvalt tegutsema. Mind ta ei häirinud. Isegi Meena magas täna pikalt ja kui ta ükskord ärkas, läksid nad Stigiga koos telekat vaatama ja vot siis oli juba tunne, et lapsed on suured. Ei pea mina enam kohe punkti pealt üles hüppama, et neile süüa otsida ja kõik ette taha ära teha. Meena on väga uhke, kui saab Stigi eest hoolitseda ja talle "ema" mängida. Vahest mängib ta tundide viisi Stigiga ema ja last. Stig teeb kõik meelsasti kaasa ja neil on väga vahva. Ja minul on sedajagu rohkem "oma aega".

Mete ja Sten ilmutasid ennast alles pealelõunal, sõbrad kaasas. Metel Kristel ja Stenil Rivo. Vahva punt ja koos hea midagi mängida. Nad kiitsid tänast ilma ja said päris palju väljas mängitud. Üle pika aja. Koolipäevadel venib kogu päev õhtusse nii, et pole aega õuegi minna. Lõpuks tuldi tuppa UNO-t mängima ja mis veel toredam...peitust hakati mängima. Meie käisime vahepeal Ruhjas ja tagasitulles olid kapid rahvast täis. Asjad kapist välja tõstetud, et ruumi peita oleks. Ise ei tuleks selle pealegi:D Aga kõik sai korda ja peaasi, et lastel lõbus oli. Stig oli ka nende hoida ja sai kõik mängud suurematega kaasa teha. Võtsin rahulikult:)

Toomapäeva raames sai natukene selliseid kohti koristatud, mis seisavad ajast aega ja päris huvitav oli sorteerida ja unustuse hõlma vajunud asju avastada. Pärast sai kõik pestud ja mingi süsteem loodud, et tulevikus oleks iga asi oma koha pealt ikka võtta. Hea on niimoodi, kui asjadel on oma kindlad kohad. Ära sai ka julmalt visatud ikka asju, millel mingit otstarvet ei ole. On ainult teadmine, et ÄKKI on kunagi vaja. Nii ei saa elada. Nii võib soga sisse ära uppuda. Vahest tuleb süda kõvaks teha ja korda luua. Inimestel on tavaks asjadest nii kaua kinni hoida, kui need muutuvad osaks neist. Ja siis on juba emotsionaalselt raskem millestki loobuda. Parem on ikka jooksvalt mittevajalik prügimäele saata. Minu moto on, et viska kasvõi üks asi iga päev välja oma elamisest, mida sa pole aastaid kasutanud või mis seisab kasutult. Väga huvitav artikkel "kola" kohta on siin. Ise püüdlen ka sinna poole:D Kuigi ma korjan ikka kokku ka kõik purgid, kaaned, vanad kingikotid - paberid, nööbid, raamatud jne. Hea jällegi, kui on võtta käepärast, kui midagi tarvis on. Eks ta üks kaheotsaga asi on.

Ruhjast sai toodud head - paremat, mis Eestis kallima hinnaga. Et ikka natukene pühademeeleolu ka oleks. Mandariine saime kilohinnaga 99 senti. Suts odavamad ikka kui Konsumis. Lihakraam on tunduvalt odavam Eestiga võrreldes ja valik mitmekesine. Küpsiste, piparkookide ja kommide valik ja hinnad on ka väga head. Ja loomulikult oli Ruhja keskväljaku kuusk ka imeilus. Kahju ainult, et mul korralikku aparaati kaasas ei olnud. Seebikarbiga sai pilt tehtud, aga reaalis on kuusk ikka hoopis ilusam. Seega kasutasin netist leitud pilti.


Õhtul oli vaja välja mõelda, kuidas täna vaäljakuulutatud loosimine korraldada. Ikkagi 152 osalejat, mis on minu jaoks "uus tase". Kutsusin komisjoni kokku (eksi), kes siis annaks nõu ja jälgiks, et mingit sobimängu ei toimuks ja et kõik üdini aus oleks. Võtsin siis nimed ekraanile arvutist ja hakkasin pimesilmi hiirega kerima edasi - tagasi. Täis kiviaeg noh:D Kindlasti on mingid spets programmid selle tarvis, et selliseid loosimisi korraladada, aga mina ei tea neist midagi. Sai siis hiir seisma jäetud ja klikatud. Ja siis ma juba ootasin lahtiste silmadega, kelle FB-i konto nüüd avaneb. Oli päris põnev:) Õnnelikuks osutus Anu Mändmets Võru kandist, keda ma isiklikult üldsegi ei tunne, ausalt. Kuulsin esimest korda:) Igatahes sai asi aus ja võtja ka Shoppingq FB-i lehel välja kuulutatud.

Ja oligi kokkuvõttes kogu mu päev. Ei midagi hullu. Mõnus täitsa. Nüüd ka, lapsed juba ammu magavad, maja vaikne, saan täielikus rahus oma mõtteid kirja panna.

Keegi näiteks kurtis, et mu blogi kujundus pidi kuidagi ebameeldiv olema. Eriti "arhiivi" osa ja "teemad". Ja see varvastega pilt pidi ka jama olema, eriti FB- lehel - kaks suurt varvast:D Aga no mina eriti sellistele asjadele rõhku ei pane, peaasi, et sisu oleks natukenegi huvitav ja hästi loetav. Vigu pidi ka palju olema. Aga kui ma telefoniga kirjutan, siis vigade parandus on üsna lootusetu. Telefon jookseb lihtsalt kokku. Või nagu lapsed ütlevad, läägab. Ma ei saa aru, mis krdi sõna on "läägab". Täitsa uus sõna minu ajaloos:D Seega vabandan, kui on mõni näpukas. Grammatilisi vigu ma muidugi välja ei vabanda. Kui ma ei tea, et ma kirjutan valesti, siis ma lihtsalt kirjutan nii nagu ma tean, ise arvates, et nii peabki.

Tegelikult mulle endale väga meeldib oma blogi kujundus, lihtne ja loogiline. Palju valgust ja õhku. Ise loen ka ausaltõeldes mõnuga ikka ja jälle oma vanu teemasid:) Väga harva on häbi. Teiste blogid mind eriti (üldsegi) ei huvita, välja arvatud blogirollis olevad ja Britt. Ajan oma rida ja seega ei saa ka kahtlust tekkida, et ma kedagi kopeerin ja ahvin:D

Head lugemist teile edaspidiseks ja tänan kõiki FB-i fänne ka südamest! Olete lahedad!