Küsimused mulle

1. märts 2014

Minu soovide nimekiri algavaks kevadeks

Vihmaveetünn,550 L,soovitavalt koos alusega,et oleks hea kastekannu vett lasta.Loomulikult kuluks selliseid ära hulgim,paar tükki vähemalt.Saaks vihmavee kenasti kokku korjata.Leiab siit.

Fiskarsi puulõhkumis kirves.Leiab siit.

Lamamistool.Leiab siit.
Turnimispuu.Leiab siit
Leiab siit.Nimetada seda eesti keeles ei oskagi.Sellise teeb äkki isegi vanaisa lastelastele valmis,kui mainida.Kõik pildid siin on lihtsalt illustreerivad ja lisatud ettekujutuseks.Katsun ikka meie kaubandusvõrgust ja võimalikult soodsalt need asjad soetada.Kel soovitusi,kust mida leida,oleks väga vahva.
Kindlasti on veel palju asju,mida vaja oleks ilmtingimata ja ilma milleta edasi elada ei saa.Eks ma lisan juurde,kui selgub ja unistan edasi:)

Mida soovite Teie algavaks kevadeks?


Võrratu ilm

Venemaa tuleb silmeette oma lõputute kaasikutega

Väljas on niivõrd ilus ilm,et pakkisin Stigi sisse,panin tööriided selga ja õue.Kevad on üks imeline aastaaeg.Eriti päikselised ilmad.Niisama vahtida on igav,seepärast otsisin kirve ja lõhun mõned puud.Kevad ja puutegu sobivad väga hästi kokku.Saab vast ka selle aasta esimese jume peale.Kasud ka ikka sees ja eks see kummardamine ja kirve tõstmine ole trenni eest ka natuke.Homme on tunda,kas mõjus.
Stig ei taha eriti koostööd ainult teha,sest tema peab kärust vaatama.Heameeleega tahaks ta sealt välja ja ise sopasees ringi ukerdada.Seda ei saa ma aga lubada,sest tal pole õigeid jalanõusidki.Nii et peab leppima kärus ja eks uneaeg tuleb ka kohe.Magada tal väljas meeldib.Eile tegi tublid kolm tundi lõunaund.Annabell vaevalt ühe.Tema oli toas,Stigi voodis.Seega hea lahendus,et kaks last magatud saaksid.Annabell oli väga tubli laps,ei mingit tüli.Tegin nagu mõõda minnes kahe lapse kõrvalt ka lasanje valmis,mis minu imestuseks maitses imehästi mõlemile.Stig sõi veel õhtul ja tänagi meelsasti tuunikalalasanjet.Uskumatu!:D

Tööpõld

"Närviline" laps

Nossu ja põial - tudumise rituaal

 

Tere ilusat hommikut!

Tänane päev algas ükskord ka nii, et mina olin esimene, kellel majas uni ära läks. Ega meid täna hommikul palju ei olnudki, kolmekesi olime. Stig küll pahandas hommikul kuue paiku, aga keerasin tal teise külje ja sättisin tekid peale ja ta magas rahulikult vabatahtlikult edasi. Magasin siis täna lausa poole kaheksani. Lapsed magasid edasi.

Eile jäi ahju kütmine vahele ja pliidi all ka tuld ei olnud, sest olin enamuse aja väljas ja polnud lihtsalt vajadust. Töösoe on ka ju soe:D Seega oli hommikul köögis 17 kraadi ainult.Tuli alla, pudru pliidile  ja varsti olid lapsed ka üleval.


Uus" hitt",mis teeb väga palju nalja.
Möödaminnes sai üks suur töö ka ära tehtud, mida olen juba pikalt edasi lükanud. Nimelt sügavkülma suurpuhastus. No see oli ikka väga hull juba. Ja kõik sellepärast,et nii kui tuul väljas on, on ka elekter läinud. Ja viimase tormi aeg oli lausa nädal aega vool ära olnud. Ise ma siis kohal ei olnud õnneks. Kõik ju sulab kapis, mis talveks kogutud on.
Selline jube vaatepilt
Sorteerisin kõik kraami ära ja katsusin mingi süsteemi isegi luua. Viskasin ka vanu asju julmalt ära, kergem hakkas kohe ja kapp sai väga viis:)
Sai läikima löödud:)

Lihakraam

Kõik minu kolm sahtlit tagavara
Südamel on mul veel üks väga maitsev avastus, mida tahaks ka teiega siin jagada. Kunagi ammusel ajal oli mul "Pere ja Kodu" tellitud, millel oli alati ka kaasas retseptilisa. Mina muidugi hoidsin sellised asjad alles ja nüüd olen hakanud neid lehitsema ja päris mitmeid sööke sealt tegeme vahelduseks.

Eile tegin kihilist salatit, mis koosnes retsepti järgi värskest kapsast, värskest kurgist, munast,singist, tomatist ja majoneesist. Omal algatusel lisasin veel jämedalt riivitud juustu ja kodu õunu. Kõik ained panin suurde klaaskaussi kihiti majoneesiga ja väga maitsev söök sai.

"Sügisene salat"
Kõik sõid ja kiitsid.See jääb pikemaks ajaks meie pere menüüsse kindlasti.
Täna olen välja otsinud uue retsepti, "Tagurpidi kapsarullid". Sellest teen ka siin ülevaate, kui asi õnnestub.

Teile mõnusat nädalalõppu ja vaadake ka oma sügavkülmad kriitilise pilguga üle!