Küsimused mulle

19. märts 2014

Giveaway!Giveaway aeg!
Esimest korda minu blogi ajaloo jooksul kuulutan välja giveaway.Loosi läheb kolm karpi ST.CHRISTOPH® Biotin 5 mg N biotiini tablette,mis on kuue kuu varu.
Biotiini kasulikkusest vöid lugeda siit!Osalemiseks:
 • pead olema blogi follower e.jälgija
 • kirjutama kommentaaridesse oma nime ja e-maili aadressi
 • kaks lisahäält saab see,kes jagab antud giveaway`d oma blogis (siis paluks sellest ka teada anda kommentaarides)

Giveaway läheb lukku 31.märtsi õhtul. 1. aprillil selgitan õnneliku võitja ja annan teada sellest loomulikult ka oma blogis!
Rohket osavõttu ja HEAD loosiõnne!

Paranemine

Täna on möödas nädal sellest,kui juhtus ooatamtu õnnetus kuuma kohviga.Kiire rageerimine ja arstide tubli töö on meid niikaugele aidanud,et reedel on lootust kodu saada.Täna oli esimene asi Stigil vann,et veega sidemed maha leotada ja kärnad liguneda saaks.Haav oli väga kenasti paranenud,verd polnudki enam peaagu.Paar pisikest kollet ainult.Võrreldes pühapäevaga olid muutused silmaga näha.Vees oli Stigil natukene hirm,kuigi vanniskäimist ta armastab.Aga võõras koht ja õde ka juures,eks see tekitas hirmu.Aga poiss sai puhtaks ja siis sidumislauale otse vannist.Sidumistuba oli tudengeid täis aga Stigi see eriti ei seganud.Rohu panekut ta nautis lausa,sest haav paraneb ja seega sügeleb mõnusasti.Ühesõnaga oli Stiga vait kui sukk,isegi suukene vajus mõnust lahti ja nautis protseduuri.Tõstis isegi oma peakest,et sideme paremini peale saaks siduda.Haav on vaja nüüd kreemiga pehme hoida,kuivada lasta ei tohi.Ja vann (vesi) on põletuste korral alati teretulnud,pidi hästi mõjuma tervenemisele.
Siinkohal tahaks Teile südamele panna,et vaadake üle kodus oma arstikapid,et seal oleks elemntaarsed asjad,kui juhtub kodus õnnetus ja on vaja esmaabi anda.Minu esmaabi kapis ei olnud isegi sidet enam.Nüüdseks on see viga parandatud.
Meie nurgake
Mõnusad pikad koridorid kõndimiseksComfeel Barrier Cream 60 ml

Soovtan ka üht imehead kreemi,mis võiks ka kodus olemas olla.See sobib ka käte kreemitamiseks.On täiesti lõhnatu.Leiab apteegist ja hind ca.6 eurot tuub(60 ml).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info tuubi pakendilt:
Kaitsekreem on mõeldud kasutamiseks haava-ja stoomiümbruse nahale.Leevendab kuiva,punetavat,valulikku ja haavandunud nahka.Kreem taastab naha loomuliku pH taseme.Kaitseb nahka ärrituse eest,luues naha pinnale kaitsekihi.Võib kanda nahale ,mis on kokkupuutes kehavedelikega.

 

Mida peaks sisaldama kodune esmaabikapp?


Kodusesse apteeki esmaabivahendeid ja ravimeid valides peaks lähtuma pere suurusest ja pereliikmete vanusest. Kindlasti on erinevad vajadused väikelastega peredel ja vanuritel. Apteeki kodus ei tohiks ravimitega üle koormata, vaid muretsema ainult hädavajalikud ravimid optimaalsetes kogustes. Kui on tegemist tõsise terviserikkega, siis peaks pöördumaarsti poole, kes määrab vajaliku ravi.

Koduse apteegi sisu kohta annab nõu Apteek1 kliendiprogrammis osaleva Sikupilli apteegi juhataja Linda Neostus.
 • Marlisidemed. Neid on saadaval erinevates laiustes, on olemas elastseid ja tavalisest marlist sidemed.
 • Erineva suurusega plaastrid. On võimalus osta erineva suurusega plaastrite komplekt või lõigatav plaastririba. Kindlasti soovitan eraldi osta mõned Mepore suuremad plaastrid suuremate haavade jaoks.
 • Haavatampoonid. Need on steriilsest marlist haavale asetatavad tampoonid.
 • Haavapuhastusvahend. Selle muretsemisel peaks silmas pidama, kas vahend haaval kipitab ning kas seda tohib kasutada lahtisel haaval. On valida tavalise lahuse ja pihustiga pudeli vahel. Vesinikperoksiidi peaks säilitama külmkapis mitte toatemperatuuril.
 • Külmageel või külmaaerosool. Sobib kasutada kõikide nihestuste, nikastuste ja rebestuste korral, samuti lihasvalude puhul ning treeningu järgselt lihaste lõõgastamiseks.
 • Kummikindad peaksid olema kindlasti nii koduses esmaabikapis kui ka reisil olles käepärast.
 • Termomeeter, kas tavaline või elektrooniline.
 • Kõrvatilgad ja pipett. Tavaliselt hakkavad lapsed kõrvavalu kurtma ikka hilisõhtul kui apteegid suletud.
 • Allergia vastu on apteegi käsimüügis einevate toimeainetega tablette ja siirupit. Silmas peaks pidama ravimi annuseid ja patsiendi vanust. Allergiavastased ravimid ei ravi allergiat, vaid leevendavad selle sümptomeid.
 • Söetabletid. Need on universaalsed nii lastele kui ka täiskasvanutele erinevate mürgistuste ja kõhulahtisuse korral. Söetablette võiks kodus olla mitu lehte, sest korraga peaks üks inimene sisse võtma 7-8 tabletti.
 • Nohutabletid või siirup on väga hea vahend kinnise ja/või tilkuva nina korral, kuna need teevad nina lahti ja pärsivad nohusekreedi tilkumist.
 • Dekspantenooli sisaldav salv või pihusti on asendamatu ja hädapärane põletuste korral, samuti võib seda kasutada kergemate kriimustuste ja marrastuste korral.
 • Valuvaigistid ja palaviku alandajad. Käsimüügis on peamiselt tuntud paratsetamool, ibuprofeen ja atsetüülsalitsüülhape. Paratsetamooli sisaldavaid tablette, siirupit või küünlaid sobib kasutada lastel ja täiskasvanutel palaviku alandajana ja valuvaigistina. Atsetüülsalitsüülhape, mis on tuntud aspiriini toimeainena, ei sobi lastele kasutamiseks ning sobib täiskasvanutele palaviku alandajaks kui paratsetamool ei sobi. Ibuprofeen on peamiselt kasutusel valuvaigistina mitte palaviku alandajana (kuigi aitab ka palaviku vastu). Et leida oma perele sobiv ravim, võiks nõu küsida apteekri käest. Vajadusel võib ju olulise info tabletikarbi peale kirja panna (mille vastu, kui palju, kellele).
 • Külmetusvastane kuum jook või tabletid, väikelastele siirup on algava külmetushaiguse korral väga tõhusad ravimid. Erinevatel tootjatel on erinevate tugevustega ja erinevate toimeainetega tooteid. Samuti on eraldi külmetustee ka lastele alates kuuendast eluaastast.
 • Rahustavad südametilgad või palderjani tabletid: ei või iial teada, millal ebameeldiv uudis või õnnetus meie rahu rikub.
Ära põlata ei tohiks ka mett, ravimtaimi nagu kummel, salvei, islandi samblik ja pärnaõied. Kodus võiks olla ka hea une tee, mida pärast pingelist tööpäeva juua.

Kindlasti on veel palju muudki, mida erinevates kodudes vaja võib minna, kuid seda otsustab juba igaüks ise. Soovitan teil julgesti apteegis nõu küsida!
 
Allikas: Apteek1