Küsimused mulle

22. oktoober 2014

Juustuga kodused munanuudlid (Käsespätzle)Nagu enamus teab ja kursis on, siis täna olin "perenaine" Tupperware esitlusel. Esitlust käis tegemas Kai Oja Viljandist, kelle leidsin interneti vahendusel Tupperware kodulehe kaudu. Täitsin ankeedi ja minuga võttis lähim esitleja ise ühendust. Ja oh üllatust, jällegi inimene, kes ka Saksamaaga seotud ja oli, millest rääkida ja muljetada. Meil on kasvamas sama vanad lapsed, jällegi kokkusattumus. Tal oli igavene vahva mees ka kaasas, isiklik:) Ja üldsegi oli meil lahe seltskond koos selle lühikese kokkuajamise ajaga. Nägudest oli näha, et kõik jäid rahule ja õppisid ühtteist uut juurde. Eriti munanuudlite tegemisel. Mõned meist polnud sellest enne kuulnudki, teised jällegi said uusi nippe selle tegemiseks juurde. Ja maitses kõigile hästi, mis on põhiline. Kõik vist tellisid omale selle nuudlite tegemise vormi ka minu teada. Ja tegi tõesti hästi ja sujuvalt, ei mingit pingutust ja higimulle enam koduste vahenditega kombineerides.

Kuidas siis munanuudleid ise kodus teha? Vajalik oleks Tupperware Spätzle-vorm...


Siis oleks vaja segada tainas:

I variant

500 g jahu kaussi sõeluda. Keskele süvendada üks lohk.
4 muna 1 tl soolaga, 12 spl veega segada, osa sellest lohku valada ja jahuga segada. Järkjärgult ülejäänud vedelik juurde segada ja vaada, et klimpe ei tekiks. Kloppida tainast, kuni ühtne klomp tekib ja tainast hea läbi vormi suruda on.

Taignale võib lisada ka 200 g peeneks hakitud spinatit või 150 g riivitud juustu.

II variant

500 g jahu
1 spl õli
250 ml vett
4 tl soola
6 muna
3 keskmist sibulat

2 muna, vesi ja õli segada, lisada jahu ja 1 tl soola. Segada kiirelt ühtlaseks taignaks ja üks haaval lisada ülejäänud munad.

Pool potti veet panna ohtra soolaga keema (3 tl), ja suruda tainas keevasse vette läbi vormi. Lasta veepinnale tõusta ja vahukulbiga välja kurnata ahjuvormi. Iga kihi vahele raputada riivitud juustu. Kogu tainas niimoodi nuudliteks teha ja vormi kihiti juustuga panna, pealmine kiht peab juustuga jääma. Asetada vorm praeahju 10 minutiks.

Samal ajal prae sibularõngad pannil korralikult pehmeks ja kuldpruuniks. Serveeri nuudleid sibula ja värske salatiga.Veel saime ära proovida hakkimismasina, millega proovisime ära sibula tükeldamise.


Iga külaline sai kingituseks kummist lapi, millega on hea purke avada.


Siis veel rida soodsate hindadega asju, mida oli päris palju sünnipäevanädala puhul. Maksimitingimused on ka väga paindlikud.

Meie vahva seltskond:)

Kingitus perenaisele

Tehti ka loos, kus õnn naeratas Viirile ja ta sai omale väga asjaliku Tupperware vispli.
Nüüd siis jääme pakki ootama, et edasi elada õnnelikult elulõpuni oma Tupperware toodetega:D

TW esitlus aastal 2000 minu esimeses kodus
 

Maast ja ilmast

Tavaliselt tehakse ilmast juttu, kui muud enam rääkida ei ole. Mul on muud ka, aga ilm nagu täna, võiks kestma jäädagi. Natukene külm (momendil 1 kraad sooja), aga tööd tehes täitsa paras. Kasvuhoones hakkas isegi palav.

Hommikul üheksast oli ehitusfirma platsis. Istusime maha ja arutasime edasised plaanid läbi. Asi on ikka üsna kurb. 5000 eurot ja teha nagu selle eest midagi ei saagi. Üksi projekt läheb maksma 10% ehituse maksumusest, mis teeb umbkaudu 1300 eurot. Ilma projektitat aga ei saa ehitusluba, mis peab aga kohe kindlasti olemas olema. Kredex enne ehitamiseks luba ei anna. Arusaadav, aga ehituseks nagu ei jäägi siis raha. Esialgse plaani tegime soojustamise peale siis vähemalt, sest pööningul ulub tuul ja minu kütmisest eriti tolku pole, kõik lõõtsub loetud tundidega jälle külmaks...Kaalun veel üht varianti, kust lisafinantse saada, et projekti ikka täide saaks viia nii, nagu esialgne plaan oli. Asjad igatahes liiguvad ja kaks aastat on aega...seega väga lootusetu pole:)

Sain lõpuks oma põllu ka köögiviljast puhtaks ja seda kiiremini, kui loota oskasin. Onu tuli kündma ja siis hakkas mul kiire. Vaja oli väärtuslik kraam veel kokku karjata, mis põllule jäänud oli. Kõik sai kiirelt kärule ja käruga põlluäärde hunnikusse. Seal on nüüd parasjagu harutamist. Porganditirre võttes, mis harvendamata olid ja seega tihedalt koos ja pisikesed, tuli mul hea plaan toorjuustuglasuuriga porgandi plaadikooki teha. Porgandeid panin ohtrasti taignasseVabalt käes ju:) Ainult pesin ja võtsin otsad ära ja otse masinasse riivimisse, koos koorega. Lapsed sõid ka neid tirre päris hea meelega. Koogid valmis, jahtuvad ja siis hakkan glasuuri määrima.

Ja kapsa hapendamiseks saan ka veel kasutada, see plaan on mul täitsa jõus. Oleks aega, hakkaks kohe pihta kapsa tükeldamisega. Aga täna suht kiire päev, polnud kuni siiani veel aega süüagi. Siis lihtsalt sundisin ennast maha istuma ja paar võileiba tegema. Lapsed on toidetud, sellepärast ei maksa muretseda.

Väljas sai lehti riisutud, vanu lillepealseid lõigatud ja komposti viidud. Kasvuhoone tegin tomatitaimedest tühjaks, et puulehd sisse vedada kompostiks. Kevadeks on kõik heaks rammusaks mullaks kõdunenud ja lehtedel hea taaskasutus. Õunu korjasin veel puide alt, et parem lehti oleks riisuda. Peale riisumist on hoov kuidagi mõnusa korras olekuga, saab kohe hingata ja silmal ka ilus vaadata.Mis ma õelda tahan on see, et mõnus on väljas tegutseda. Tegutsege ka!

Nüüd peale väikest hingetõmmet hakkan õhtuks ettevalmistusi tegema. Ikkagi külalised tulevad ju:) Aknad pesin juba hommikul puhtaks, kuigi omaette mõtlesin, et pimedas niikuinii kärbse sitta näha ei ole. Aga nüüd on see  siis tehtud ja linnud jälle lendavad vastu akent pots ja pots. Lihtsalt nii puhas on, et ma ei tea mida nad arvavad, et klaasi pole ees või?:D

Põrandad lasen lapiga veel üle, kui õhk puhtaks saab lastest, vaibad sisse ja ahi on ka kõetud. Kõik läheb plaanipäraselt. Lapsed pakivad end juba vanaema juurde, et meil siin õhtu lastevaba oleks. Ikkagi suurte inimeste koosolemine. Eks ma kirjutan ka ekstra tänasest õhtust postituse, mis tõotab kindlasti väga huvitav tulla - ikkagi nõudest ja potsikutest, mis on minu nõrkus:) Seniks aga kuulmiseni!

Terve vagu päevalilli sai ka lihtsa vaevaga maasse küntud

Järgmisel aastal hakkab kõik otsast pihta jälle...


Lehtedest puhas hoov


Kassid tulid ka asja uurima ja kukkusid kaevama...
 
Kollane on suur hiirekütt, igati tänuväärne loom meil majapidamises