Küsimused mulle

16. veebruar 2018

Vahest saab säästmisega üle ka pingutatud

Olen #Kogumispäeviku raames ka ise häid nippe saanud, kuidas kokku hoida. Näiteks pakendatud hakkliha. Kui varem sellele soodukate ajal tormi jooksin, siis nüüd jääb see hakkliha minust poeriiulisse, olgu ta siis nii soodsa hinnaga kui tahes. Ostan (või lasen osta - veel suurem kokkuhoid) Grossist suurema koguse hea hinnaga ja panen mõnusasti sügavkülma. Leidlik olles saab midagi alati söögiks valmistada, kui vajadus.Telefoni laadimisjuhet ma juba naljalt niisama tühjalt seinakontakti ei jäta ja laste tähelepanu juhin ka sellele, et ärge laske palun voolul maha joosta - hoiame ikka kokku:)

Pesumasinasse pesuvahendit valades - ilma doseerimistopsita, katsun natukene vähem valada.

Tulehakatuseks kasutame enda korjatud kasetohtu. Et seda ka kokku hoida, olen võtnud ahju tule tegemiseks pliidi alt hõõguvat sütt ja pole mingit muud hakatust vaja olnud.

Need on asjad, mis mulle praegu pähe tulid.

Eile vahetasin kassiliiva ära. No tõesti silm puhkas, kui ilus ja puhas kasside WC sai. Tegin siis oma tööd ja panin tähele, et kass hüppas liivakasti, et häda teha. Kargasin kohe toolilt püsti, krahmasin kassi kaenlasse ja jooksin välisukse poole, et ehk saab kassi õue pissile saata - hoiaks ju hulga kassiliiva kasutust jälle kokku. Nii kui ma kassi haarasin, tundsin, kuidas mu külg sooja joaga üle kasteti. Kass lihtsalt ei hoidnud oma põit kinni, vaid lasi mõnuga oma häda mulle peale. Maha läks ka muidugi - rada oli järel. Niigi kiire ja siis olin sunnitud ennast paljaks koorima, riided pessu panema ja põrandat küürima hakkama. Ei mingit tolku kokkuhoiust, pigem lisakulu. Ärge järgi tehke!#Kogumispäevik vol. 2

Teen väikese vahekokkuvõtte ja siinkohal annan endale kohe suurima kokkuhoiu tiitli ka ära. Ma olen üsna kindel, et ma olen parimate tulemustega hobikokkuhoidja. Olin seda juba ammu enne #Kogumispäeviku pilti ilmumisega, nüüd siis on numbrid paberil ja on reaalselt näha, milliste summadega on võimalik elada.

Jutt siis konkreetselt käimasolevast kuust - veebruarist. Täna on 16.02. Mul on tasutud kõik maksud ja kohustused, mis võetud ja need pole mitte väikesed. Toidu peale olen kulutanud alates kuu algusest tänaseni täpselt 144 eurot. Eile käisin pere keskmistega Lätis sisseoste tegemas, millega me plaanime välja tulla täpselt meie ärasõidupäevani e. siis 23.02-ni. Lapsed on ka täitsa hasardis ja aitasid targalt osta. Kõik ostud arutasime enne korvi tõstmist läbi. Eilse ja viimase poes käigu vahele jäi täpselt 10 päeva. 10 päeva polnud ma oma jalga poodi tõstnud. Vahepeal tõi 10 piima ja portsu hakkliha vaid mu ema ja pätsi Säästu leiba Jaskar. Terve see aeg oli meil toit laual ja pidin äärmiselt leidlik olema. Oleks veel mõne päeva venitanud, aga tõesti - isegi pudruhelbed olid otsas ja sama lugu piimaga. Ilma piimata meie majas juba välja ei vea. Nüüd on varud olemas ja jätkame.

Pangaarvel on mul sellel kuul suudetud säästa ca. 800 eurot (juhuuuu). Sealt kulutan ma uuel nädalal veel hambaarstile (ca. 50 eurot) ja auto katuseraamile (ca. 240 eurot). Ülejäänu jääb  meil reisirahaks.

Tuludeklaratsioon sai ka esimeste seas kinnitataud. Olin eelnevalt paberil summa välja arvutanud ja seda sendi täpsusega. Jäi vaid kinnitamine. Sellest rahast maksan ära isale viimase osa laenatud rahast auto tarbeks ja olen sellest murest ka prii:) Vaat kui palju rõõmu teeb, kui saad suure summa raha käest ära anda. Endale jääb mul tuludeklaratsioonist kasutamiseks 128 eurot. Abiks ikka.

Olen uhke enda üle.