Küsimused mulle

12. aprill 2014

Kui tühine võib üks mure olla

Olen aru saanud, kui tühised on mõned mured võrreldes sellega, et minu lapsed terved oleks,sama pereliikmete ja lähedastega, et koolis kõik sujuks, lapsed elust rõõmu tunneks. Sama soovin ka endale. Mingi Nokia Lumia, mis vastu betooni puruks kukub, on köki möki ja ei vääri küll pisaraid. Lapsed sellest veel aru ei saa, eriti Mete ja Sten. Stenil oli silm märg igatahes ja Mete karjatas ja ei uskunud oma silmi.
Ja sama Jaskari politseile vahelejäämisega. Sai õppetunni, peaasi, et poisiga kõik korras ja vastutab oma tegude eest. See pole veel maailmalõpp, pange rõhku oma kõige kallimatele.
 

Pakk myToys.de- st

Täna sain paki myToyis.de- st. Tellimuse tegin 3.04, nii et aega läks täpselt 10 päeva, kui kaup minuni jõudis. Teade tuli telefoni peale sõnumina ja järel käisin lähimas postipunktis. Postivedajal oli pakk juba oma auto peale pandud, nii et oleks ka kodu kätte toodud, mida sõnumis märgitud ei olnud kahjuks.
Juurde ostsin ka kohe koti tsementi, sest nii palju kui minu naise mõistus ütleb, oleks hea, kui kiiguraami jalad on maasse valatud, siis on kogu kupatus stabiilsem. Ühed võib-olla vajalikud asjad ostsin ka veel, beebikiigu riputamiseks...


Sten siin käib ja vingub, temal igav. Andsin talle paki kätte, las nuputab. Paras töö 10-aastasele, nagu konstruktori eest või nii:) Juhendid kaasas, keelt oskab, lugeda ka oskab. Võttis rõõmuga töö vastu ja nüüd ta siis väljas nokitseb tähtsa näoga. Saab ka ennast kasulikuna tunda.

Nüüd hakkan aga ehitusraamatuid sirvima, äkki saab häid ideid, mida ellu viia:)


Kõrvitsaküpsised


Vaja läheb:

200 g võid
300 g pruuni suhkrut
400 g kõrvitsapüreed
100 g shokolaadinööpe
2 tl vanilje ekstrakti
450 g jahu
3 tl küpsetuspulbrit
2 tl kaneeli


Või sulatada ja lisada suhkur ja kõrvitsapüree. Kuivained ühendada ja lisada võimassile. Juurde segada shokolaadinööbid. Ahjuplaadile tõsta kahe lusika abil pätsikesed. Küpsetada 200 kraadi juures 15- 20 minutit.
Kuidas mina tegin...

Retsepti kahekordistasin ja sain kokku 5 plaaditäit küpsiseid. Shokolaadinööpe ei olnud, riivisin küpsetusshokolaadist suured rasplid taignasse. Või lisasin toasoojana, oleks võinud sulatada enne. Suhkur oli valge, kuna pruuni lihtsalt polnud.
Keetsin terve kõrvitsajagu püreed ja ülejääk läks kilekottidega sügavkülma, alati hea võtta ja kõrvits ei võta kööginurgas enam ruumi.
Head katsetamist!