Küsimused mulle

5. juuni 2014

Minu 5-aastasel lapsel on gaasid:D

Jah, uskumatu. Saan aru, kui vastsündinul esimesed kolm kuud gaasid on. Laps ju ei liiguta ja muudkui sööb. Aga 5- aastasel?

Viljandi haigla

"Gaasivaludega" laps


Asi oli tegelikult selles, et Meena juba mitmeid kordi lasteaias kurtis köhuvalu. No ja mida kasvataja ikka teha sai, kui jälle helistati ja paluti Meena kodu viia. Mis kasvatajad ikka teha saavad, kui laps nutab köveras ja on valudes. Muidugi kui kodu sai, oli valu pühitud ja unustatud, kahtlustasime isegi väikest simuleerimist.

Perearst suunas sonograafile ja täna me seal siis olimegi. Pandi köik parameetrid paberile kirja perearsti jaoks, minule arusaadavas keeles kölas ainult see, et lapsel on köhus palju gaasi. See oli kohe ekraanilt näha olnud. Gaasivalud siis järelikult, loomulikult siis köht valutab. Ega see mingi meelakkumine ei ole, eriti veel väiksel lapsel, kes aru ei saa, mis toimub. Eks perearst vaatab tulemused üle ja pissiproovi sai ta ka. Loodame, et ongi ainult gaasid:)

Kui me juba Viljandis olime ja Meena oli sonograafi pärast söömata, läksime Uku Keskusesse midagi hamba alla vaatama. Uku Keskuse valisin sellepärast,et minul oli huvi jälle Ideaal Kosmeetikast läbi hüpata ja paar Mavala küünelakki osta. Ja oh üllatust, Mavala toote ostja sai kassast ühe Mavala proovisuuruses toote kingituseks valida. Mina valisin nõrkadele küüntele mõeldud ravikomplekti, mis maksis poes normaalsuuruses 15 €. Proovisuurus oli 2 x 5 ml ja täitsa tasuta. Kellele ei meeldiks tasuta asju saada, mitte ainult Mallukale:)

Küünetugevdaja - nailonkiududega aluslakk + kinniti

Mavala küünelakk, 5 ml, 5 €
Üks kampaania on veel Ideaal Kosmeetikas  käimas, millest ma juba eelmisel korral osa võtsin. Nimelt kõik ostutsekid osalevad Opeli loosimises. Lähemalt saab lugeda siit. Võiduvõimalus on peaaegu olematu muidugi, sest loosimine toimub ju alles oktoobris ja kujutan ette mitu koormat kassatsekke neile selle ajaga koguneb.

Kunagi oli Viljandis pood "Victoria", kodutehnikat müüsid. Võib-olla eksisteerib praegugi - ei tea. Mul oli hädasti triikrauda vaja ja juhuslikult oli seal ka mingi loosimine, kus siis pidin mingi kupongi täitma. Ja tol korral sai soojamaa reis võidetud. Ise võisin mingi summa eest sihtkoha valida. Aasta võis siis 1999 olla...vist, ära sai käidud Costa del Solis Hispaanias. Normaalne:) Muidu ma sellise jamaga nagu hasartmängud ja loosimised ei tegele. Eriti FB-s need jagamised, täielik jama minuarust. Krt, enne olen ilma, kui osta ei jõua. Eriti nõmedad on need hilpude jagamised, ei tahaks tasuta ka, kui aus olla. Aga no mõni agab üht sama asja sada korda, et äkki joppab. No hallooo....

Eilse päeva inventeerisin ma oma riidekappe. Väike unistus on minna laupäeval Viljandisse Lasteparki kirbuturgu oma tavaariga. Kaks nädalat tagasi toimunud "Kirparil" oli olnud umbes 80 kauplejat. Tippajal on olnud umbes 160-170. Tundub päris suur arv ja suur turg. Ja seks puhuks sai väike riiete ja jalanõude sorteerimine tehtud. Palju ruumi sai kappidesse. Müüki lähevad kõik Meena ja Stigi väikseks jäänud riided, sest neid meil enam vaja ei lähe. Steni riided saavad kõik edaspidi Stigile ja Mete riided juba ammu aega Meenale. Jaskari riided Stenile. Nii et Meena ja Stigi garderoob läheb realiseerimisele. Pole enne mingisugust Kirbuka kogemust müüjana olnud, täitsa uus kogemus minu jaoks. Ostmas olen küll käinud, Saksamaal. Ja Pärnus nägin ka Eesti oludes turu ära eelmine nädalavahetus. Sellest tekkis ka idee. Sest ega selle Eesti Postiga midagi välja ei tule, see on juba ammu teada. Tõotab huvitav kogemus tulema. Tulge siis kaema, kes Viljandisse satuvad 7. juunil, käimas on ka Hansapäevad.

Kõik müügiks

Ilus ilm oli riiete tuulutamiseks

Nüüdseks on auto täis laetud:)


Meena oli nii mestis, kui kõike seda tavaari sortisin. Mängis juba kõik läbi kogu programmi ja tahab hirmasasti kaasa tulla minuga äri tegema:) Täidab iga mu pisemagi soovi, et mulle meelepärane olla ja ikka teda kaasa võetakse. Oh ma ei tea, ta ju hakkab seal niikuinii vinguma. Aga kui nii võtta, siis kui ma kuskil Stigi ja Meenaga käin, on nad ideaalsed reisikaaslased. Kui Mete ja Sten ka on, vat siis läheb alati nääklemiseks. Täna oli Viljandis Meena ja Stigiga ideaalne, ei mingit stressi, kõike tegime rahulikult ja sõbralikult. Nii need lapsed on.

Täna oli ju viimane koolipäev ja lapsed said koolivaheajale. Saksamaal oleks nad koolis käinud kuni 31. juulini ja kool oleks  alanud 10. september. Igal aastal on need vaheajad erinevalt, aga kolme kuud ei puhka nad kunagi. Selle eest on kooliajal tihedamalt vaheajad ja pikemad. Aga suvel pikalt puhata on meie lastele küll õnn. Metel olid tunnistusel neljad-viied, Stenil kaks kolme ka. Vahva üllatus oli klassilt, kus Sten sai tahvli shokolaadi, kuhu oli lisatud silt: "3. klassi parim saksa keele oskaja" :DMeena suurim saavutus oli R- tähe selgeks saamine. Seda kasutab ta nüüd igal pool suure uhkusega, vahest ülearugi:)