Küsimused mulle

30. detsember 2016

Tantsulkale

Ma vaatan, et blogi statistika on kuidagi suureks paisunud. Mis teoksil, ma täpselt ei teagi. Sain ühelt lugejalt vaid vihje, et minu eilne postitus oli Mallukale silma jäänud ja ta oli sellele vastanud. Poleks vaja olnud vaeva näha, aga ju ta siis tundis, et ta peab ennast õigustama. Kahjuks pole mul aega ennast asjaga kurssi viia, sest oma elu tahab elamist, lapsed kasvatamist, seega jääb asi nii nagu on. Loodan, et sääsest elevanti ei saa.

Loomulikult lööks aega surnuks netis, aga pean minema garaažist triikrauda otsima, et üks särk Stenile ära triikida. Meil on ju nii, et kui midagi vaja on, peab seda kuskilt otsima minema. Hea on, kui tead, kust otsida.

Läheme täna meie armsasse külamajja aastalõpu peole ja Sten saab suurte inimestega kaasa. Ta on siiski juba 13 ja see saab tal esimene selline õhtune külapidu olema.

Ise tahaks ka veel duši alla minna ja ennast sättida. Näksimist on ka vaja veel kaasa valmistada. Selleks on vaja keldrisse mahla järgi minna, et morsijook kaasa teha, marineeritud kurke tuua, viinamarja tomatid pesta ja kaasa pakkida. Tänasest uuest avastatud poest ostsin krõpse ka lauale. Selline mõnus äraolemine saab täna olema. Äkki läheb õnneks ja saab jalga ka keerutada.


Kaupluse soovitus: PROMO Cash&Carry

Käidud nähtud. Lätis ostelmine on juba nii tavaline asi eestlaste seas, et isegi meedia kajastab seda igas võtmes. Tundub, et see koht, kuhu mina täna alles esimest korda jõudsin, on eestlaste poolt juba avastatud. Eesti keelt kuulsime rohkem, kui läti oma.

Tegemist hulgilao moodi poega, kus müüakse asju suurtes pakendites. Mitte ainult, sai ka täitsa normaalsetes kogustes ostelda ja valikut oli piisavalt.

Täpne aadress: Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, LV-4201, Lettland
Lahtioleku ajad -väga oluline info

Silma jäi suur valik ühekordseid nõusid, minu lemmik pesuvahendid olid täitsa esindatud ja vägagi soodsate hindadega, pelmeeni kilo 1.30€, kilostes pakkides suur valik komme -jällegi hinnad soodsad. 0,5 liitrine viinapudel 3.99€. Toon vaid üksikud näited, sest ei oska midagi konkreetset välja tuua. Ise ostsin ma tagasihoidlikult, sest oleme ju säästurežimil ja millestki nagu eriti puudust ka ei olnud.Portselanist nõud, mis mõeldud toitlustusasutustele, tundusid ka väga ahvatlevad. Kujutan ette, et need on vastupidavad ja iga koks neil kildu küljest juba ära ei löö. Mul on plaanis tulevikus, kui köök juba enamvähem saab, meile igapäevased valged lauanõud soetada ja sealt poest ma seda teha plaaningi.Veel jäi silma suurtes kottides sügavkülmutatud crossaint'id juustuga ja igasugu hot dog'i materjalid.


Pelmeenide kõige madalamaks kilohinnaks oli 1,40€

Piimatoodete saal
Piimakaubad olid eraldi külmas ruumis ja seal oli ka igasugust võimalikku ja võimatut kaupa ja ikka enamasti suurtes pakendites.


Puu -ja köögivilja valik oli väga hea, aga tuleb silmas pidada, et kaalumine ja hinnasildi lisamine toimub kohe külmkambri uks taga sealse töötaja poolt. Ei tasu kohe kassa poole joosta, saadetakse kindlasti tagasi.

Ja kõige olulisem, milles mina ühe suure vea tegin. Kassas küsitakse kliendikaarti, mida minul loomulikult ei olnud ja nii ma ka ütlesin. Teinekord olen targem ja küsin kelleltki kohalikult korra laenuks nagu ma seda tavaliselt Eesti kauplustes teen. Kui viinapudel on riiulis hinnaga 3.99€, siis mina kassas ilma kliendikaardita maksin selle eest 4.13€. Isa jutu järgi oli temal sama lugu olnud teises kassas, et küsiti kliendikaarti, aga müüja oli siis oma kaardi kassast läbi tõmmanud ja tema kilone kommikott oli riiulis lubatud soodushinnaga. Nii et tasub tähelepanelik olla. 

Kliendikaardi taotlemine pidi eestlasele keeruline olema, pidi olema vaid lätlaste privileeg. Kuidas tegelikult on, ma ei teagi. Kui keegi teab, annab sellest palun kommentaariumis teada:)