Küsimused mulle

5. detsember 2016

Mu hommikud on tagasi

Olen nüüdseks tubli kuu aega juba kodukontoris tööl ja ma olen väga rahul asjade käiguga. Kui ma kodusoleva emana sain hommikuti alati Terevisiooni vaadata ja toimetasin koduga, siis tööl käies kadusid sellised võimalused kõik ära. Ja kui ma tööl käies õhtul lõpuks koju jõudsin, olin ma omadega läbi. Keskendusin vaid sellele, et järgmisel hommikul peab kõik vajalik lastele olemas olema, lapsed puhtad ja korras ja lahkume kodust kõik varakult.

Nüüd, kui remont on ühelpool ja ma ei pea enam külmas, tolmus ja müras tööd tegema, on kõik nagu unenäos. Ma ei pea tihtipeale isegi hommikul Stigi lasteaeda sõidutama. Selle ülesande võttis enda peale Mete. Kõik see mees lahkub kodust enne seitset, Stig nende seas. Minnakse bussiga kooli-lasteaeda. Metel on piisavalt aega, et enne tundide algust Stig rühma viia. Tundub, et nende koostöö sujub kenasti ja mõlemad on rahul. Lisaks päris arvestatav kokkuhoid kütuse arvelt.

Kui lapsed on lahkunud, teen mina omale kohvi, panen teleka käima, toon puid, kütan ahju, panen pesumasina käima. Kõike seda jõuan ma veel enne tööpäeva algust teha. Kella kaheksaks panen arvuti tööle ja algabki minu tööpäev. Taustaks käib mul alati telekas, kuulen huvitavaid asju ja töö muudkui lendab. Silmapuhke pauside ajal panen pesu kuivama, koristan siit või sealt, lükkan väljas lund - midagi on kodus alati teha. Mida paremat veel tahta.

Lõunaajal, kui lapsed tulevad, on tuba soe, mina alati neid ootamas - kõik nagu vanal heal ajal. On vaid üks erinevus, mul on töö ja ma võin oma palga teenida kodust lahkumata.

Maja on tühi ja ma võin töö kallale asuda. Töö, mida ma nii meelsasti teha tahan:)

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mul on NII hea meel Su üle! Tasus vaid oma hirmust lahti lasta ning Universum hakkas sinu kasuks tööle! Mul on Sinu üle tõsiselt hea meel! Sind tuleks paljudele eeskujuks tuua. Superhea on lugeda sellest, kuidas inimesel elus hästi läheb! Edu, Jaanika!

Tikker ütles ...

Mina ka rõõmustan. Suisa imeliselt ju sujub teil see kõik :)

ShoppingQ ütles ...

Mul on nii meeles sinu sõnad, kui ma ühes töökohas valituks ei osutunud ja sa rahustasid, et küll tuleb õige aeg ka minu jaoks. Ja tuli:)

ShoppingQ ütles ...

Aitäh sulle kaasaelamast:)